SKU: BY9921
Farba: čierne / Black

adidas NMD XR1 Black White

-60% 160 

64 

Vypredaný

Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Doprava zdarma od 80€
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: 0910 950 650
Aj keby sme strašne chceli, bublajúcu inšpiráciu v archívoch adidas pod pokrievkou neudržíme. Šťastie, že nechceme a radi z nej dávame ochutnať. Túto sezónu sme si pripravili tieto pánske tenisky s množstvom štýlových bežeckých detailov. Majú štruktúrovaný zvršok adidas Primeknit, ktorý vynikajúco obopne nohu a sadne ako uliaty. Spoľahlivé tlmenie boost™ obnovuje energiu pri každom kroku a spevnenie strednej časti chodidla z materiálu TPU ti dodá istotu.

boost™ je najaktívnejšie tlmenie, aké sme kedy vyrobili: čím viac energie vydáš, tým viac sa ti vráti
Priedušný a flexibilný zvršok adidas Primeknit sadne ako uliaty
Celoplošná grafika na zvršku
Spevnenie strednej časti chodidla z materiálu TPU, priliehavý strih
Tvarované tlmiace diely z materiálu EVA v medzipodrážke, tvarovaná výložka päty, potlač s nápisom adidas na pútku na päte

adidas je svetovým lídrom vo fashion obuvi. Ťažko sa o značke, ktorá tvorí trend, píše iba niekoľko riadkov. Aspoň nemusíme obhajovať opodstatnenie adidas na pulte Shooos. V budúcnosti si však plánujeme vyberať z adidas iba tie najlepšie kúsky a to výhradne z modelov adidas Originals - TOP modely, ktoré v iných obchodoch uvidíte málokedy.

Adidas založil Adi Dassler so svojim bratom Rudolfom (ktorý neskôr založil firmu PUMA). Pôvodne bratia šili topánky na strojoch svojej mamky. Ešte pred vojnou vyrábali najmä športovú obuv. Riadili sa jednoduchým heslom: „All Day I Dream About Sports“. Heslo vzniklo až dodatočne, ale vystihovalo filozofiu Adidas v tomto období - 1. Vyrobiť najlepšiu obuv pre daný konkrétny šport; 2. Chrániť športovcov pred zraneniami; 3. Vytvoriť odolné topánky.

V roku 1936 sa celý svet pozeral na olympiádu v Mníchove a Hitlerovo divadlo. Pred pretekmi ponúkol Adi Dassler svoje tretry Američanovi – Jessemu Owensovi. Ten sa stal fenoménom olympiády, keďže v topánkach Adidas vyhral štyri zlaté medaile. Čierny Američan vyhral na Hitlerovej olympiáde! Bratom Dasslerovcom to prinielo ďalšiu továreň. Ročne vtedy vyrobili pol milióna párov obuvi.

Opusťme teraz adidas a vráťme sa k názvu z nadpisu - adidas Originals. Originals na prvý pohľad zaujme logom. V roku 1997 sa spoločnosť rozhodla, že pôvodný trojlístok už bude označovať len "dedičstvo" adidas a teda produkty z obdobia 40-80-tych rokov 20. storočia. Vznikla myšlienka adidas Originals. Brand má výrazne retro a old school nádych. Ostatné produkty spadajú pod adidas Performance a označujú sa klasickými troma pásikmi v logu.

Pod adidas Originals dnes spadajú klasické dve modelové rady - 1. klasické modely: adidas Stan Smith; adidas Superstar; adidas Gazelle; adidas Spezial; adidas Dragon;2. inovované modely: adidas Tubular; adidas NMD; Adidas ZX; adidas EQT Running; adidas Ultra Boost Uncaged

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5

Recenzie od zákazníkov

4/5
Anonym
25.11.2018
 
4/5
Anonym
14.11.2018
 
© SHOOOS