SKU: BB2128
Farba: šedé / Grey

adidas Superstar Primeknit High

-50% 160 

80 

Vypredaný

Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Doprava zdarma od 80€
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: 0910 950 650
Teniskové čižmy adidas Superstar s vrúbkovaným materiálom Primeknit. Tenisky Superstar sa zrodili v 70. rokoch. O dekádu neskôr z nich legendy hiphopu urobili klasiku streetového štýlu. Teraz máme rok 2017 a ony sa rozhodli vyletieť do výšin. Doslova. Zase raz búrajú hranice a prinášajú futuristický štýl, na ktorý nie je každý pripravený. A čo ty? Máš na to, aby si sa ukázala v týchto teniskových čižmách z jemného pohodlného materiálu adidas Primeknit, bez strachu z toho, čo si budú myslieť ostatní, šírila odvážnu estetiku, inšpirovanú modelovým radom NMD a užívala si krásne retro v podobe slávnej gumenej mušľovitej špičky a vsadenej podrážky so vzorom rybej kosti?
○ Prispôsobivý zvršok adidas Primeknit obopne chodidlo a zabezpečí absolútne pohodlie
○ Jednodielny zvršok s vrúbkovaným vzorom
○ Klasická gumená mušľovitá špička
○ Našuchovací priliehavý dizajn
○ Gumená vsadená podrážka so vzorom rybej kosti

adidas je svetovým lídrom vo fashion obuvi. Ťažko sa o značke, ktorá tvorí trend, píše iba niekoľko riadkov. Aspoň nemusíme obhajovať opodstatnenie adidas na pulte Shooos. V budúcnosti si však plánujeme vyberať z adidas iba tie najlepšie kúsky a to výhradne z modelov adidas Originals - TOP modely, ktoré v iných obchodoch uvidíte málokedy.

Adidas založil Adi Dassler so svojim bratom Rudolfom (ktorý neskôr založil firmu PUMA). Pôvodne bratia šili topánky na strojoch svojej mamky. Ešte pred vojnou vyrábali najmä športovú obuv. Riadili sa jednoduchým heslom: „All Day I Dream About Sports“. Heslo vzniklo až dodatočne, ale vystihovalo filozofiu Adidas v tomto období - 1. Vyrobiť najlepšiu obuv pre daný konkrétny šport; 2. Chrániť športovcov pred zraneniami; 3. Vytvoriť odolné topánky.

V roku 1936 sa celý svet pozeral na olympiádu v Mníchove a Hitlerovo divadlo. Pred pretekmi ponúkol Adi Dassler svoje tretry Američanovi – Jessemu Owensovi. Ten sa stal fenoménom olympiády, keďže v topánkach Adidas vyhral štyri zlaté medaile. Čierny Američan vyhral na Hitlerovej olympiáde! Bratom Dasslerovcom to prinielo ďalšiu továreň. Ročne vtedy vyrobili pol milióna párov obuvi.

Opusťme teraz adidas a vráťme sa k názvu z nadpisu - adidas Originals. Originals na prvý pohľad zaujme logom. V roku 1997 sa spoločnosť rozhodla, že pôvodný trojlístok už bude označovať len "dedičstvo" adidas a teda produkty z obdobia 40-80-tych rokov 20. storočia. Vznikla myšlienka adidas Originals. Brand má výrazne retro a old school nádych. Ostatné produkty spadajú pod adidas Performance a označujú sa klasickými troma pásikmi v logu.

Pod adidas Originals dnes spadajú klasické dve modelové rady - 1. klasické modely: adidas Stan Smith; adidas Superstar; adidas Gazelle; adidas Spezial; adidas Dragon;2. inovované modely: adidas Tubular; adidas NMD; Adidas ZX; adidas EQT Running; adidas Ultra Boost Uncaged

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5

Recenzie od zákazníkov

4/5
Anonym
2.12.2018
 
5/5
Anonym
14.11.2018
 
© SHOOOS