SKU: BY4392
Farba: čierne / Black

adidas Tubular Shadow

-50% 110 

55 

Vypredaný

Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Doprava zdarma od 80€
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: 0910 950 650
Keď rad Tubular vstúpil v 90. rokoch na scénu, svet funkčnej bežeckej obuvi obrátil hore nohami. V tých časoch bol totiž na jeho odvážnosť a pokrokovosť pripravený málokto. Dnes ich však vítame s otvorenou náručou a streetový štýl by bez nich ani nebol kompletný. Tieto tenisky vzdávajú hold dedičstvu adidas a vzhľad svojej vychýrenej predlohy oživujú modernými prvkami. Vyznačujú sa prvotriednym prepracovaným zvrškom zo zmesi kože a viditeľným prešívaním na špičke s prírodne zafarbenými akcentmi a Teniskám nechýba im ani priliehavé inovatívne zapínanie, vďaka ktorému sedia perfektne.

Textilný priliehavý zvršok z elastického DuPont™ Kevlar®
Pohodlná textilná podšívka
Pohodlná funkčná vložka OrthoLite®
Ľahká tlmiaca medzipodrážka z materiálu EVA

adidas je svetovým lídrom vo fashion obuvi. Ťažko sa o značke, ktorá tvorí trend, píše iba niekoľko riadkov. Aspoň nemusíme obhajovať opodstatnenie adidas na pulte Shooos. V budúcnosti si však plánujeme vyberať z adidas iba tie najlepšie kúsky a to výhradne z modelov adidas Originals - TOP modely, ktoré v iných obchodoch uvidíte málokedy.

Adidas založil Adi Dassler so svojim bratom Rudolfom (ktorý neskôr založil firmu PUMA). Pôvodne bratia šili topánky na strojoch svojej mamky. Ešte pred vojnou vyrábali najmä športovú obuv. Riadili sa jednoduchým heslom: „All Day I Dream About Sports“. Heslo vzniklo až dodatočne, ale vystihovalo filozofiu Adidas v tomto období - 1. Vyrobiť najlepšiu obuv pre daný konkrétny šport; 2. Chrániť športovcov pred zraneniami; 3. Vytvoriť odolné topánky.

V roku 1936 sa celý svet pozeral na olympiádu v Mníchove a Hitlerovo divadlo. Pred pretekmi ponúkol Adi Dassler svoje tretry Američanovi – Jessemu Owensovi. Ten sa stal fenoménom olympiády, keďže v topánkach Adidas vyhral štyri zlaté medaile. Čierny Američan vyhral na Hitlerovej olympiáde! Bratom Dasslerovcom to prinielo ďalšiu továreň. Ročne vtedy vyrobili pol milióna párov obuvi.

Opusťme teraz adidas a vráťme sa k názvu z nadpisu - adidas Originals. Originals na prvý pohľad zaujme logom. V roku 1997 sa spoločnosť rozhodla, že pôvodný trojlístok už bude označovať len "dedičstvo" adidas a teda produkty z obdobia 40-80-tych rokov 20. storočia. Vznikla myšlienka adidas Originals. Brand má výrazne retro a old school nádych. Ostatné produkty spadajú pod adidas Performance a označujú sa klasickými troma pásikmi v logu.

Pod adidas Originals dnes spadajú klasické dve modelové rady - 1. klasické modely: adidas Stan Smith; adidas Superstar; adidas Gazelle; adidas Spezial; adidas Dragon;2. inovované modely: adidas Tubular; adidas NMD; Adidas ZX; adidas EQT Running; adidas Ultra Boost Uncaged

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5

Recenzie od zákazníkov

4/5
Anonym
26.11.2018
 
4/5
Anonym
16.11.2018
 

Súvisiace produkty

© SHOOOS