SKU: BB8823
Farba: čierne / Black

adidas Tubular Shadow Perforated

-50% 120 

60 

Vypredaný

Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Doprava zdarma od 80€
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: 0910 950 650
Nosiť Tubulary znamená vyjadriť svoj postoj a všetkým ukázať unikátny streetový štýl. Ich asymetrický zvršok s prvotriednou kožou na jednej a dvojodtieňovým úpletom na druhej strane strhne všetky pohľady. Majú inovatívnu konštrukciu s perforovanými hviezdičkami, ktorá pohodlne obopne chodidlo, a nápadné reflexné šnúrky. Vrúbkované okraje na jazyku a podrážke vzdávajú hold originálnemu dizajnu, inšpirovanému konštrukciou bicyklovej pneumatiky.

Asymetrický zvršok z jemnej prvotriednej kože na vonkajšej a dvojodtieňového úpletu na vnútornej strane
Hviezdičkové perforácie na vonkajšej strane
Priliehavý ergonomicky tvarovaný jazyk, reflexné šnúrky
Pohodlná textilná podšívka, pohodlná funkčná vložka OrthoLite®
Ľahká tlmiaca medzipodrážka z materiálu EVA
Gumená podrážka

adidas je svetovým lídrom vo fashion obuvi. Ťažko sa o značke, ktorá tvorí trend, píše iba niekoľko riadkov. Aspoň nemusíme obhajovať opodstatnenie adidas na pulte Shooos. V budúcnosti si však plánujeme vyberať z adidas iba tie najlepšie kúsky a to výhradne z modelov adidas Originals - TOP modely, ktoré v iných obchodoch uvidíte málokedy.

Adidas založil Adi Dassler so svojim bratom Rudolfom (ktorý neskôr založil firmu PUMA). Pôvodne bratia šili topánky na strojoch svojej mamky. Ešte pred vojnou vyrábali najmä športovú obuv. Riadili sa jednoduchým heslom: „All Day I Dream About Sports“. Heslo vzniklo až dodatočne, ale vystihovalo filozofiu Adidas v tomto období - 1. Vyrobiť najlepšiu obuv pre daný konkrétny šport; 2. Chrániť športovcov pred zraneniami; 3. Vytvoriť odolné topánky.

V roku 1936 sa celý svet pozeral na olympiádu v Mníchove a Hitlerovo divadlo. Pred pretekmi ponúkol Adi Dassler svoje tretry Američanovi – Jessemu Owensovi. Ten sa stal fenoménom olympiády, keďže v topánkach Adidas vyhral štyri zlaté medaile. Čierny Američan vyhral na Hitlerovej olympiáde! Bratom Dasslerovcom to prinielo ďalšiu továreň. Ročne vtedy vyrobili pol milióna párov obuvi.

Opusťme teraz adidas a vráťme sa k názvu z nadpisu - adidas Originals. Originals na prvý pohľad zaujme logom. V roku 1997 sa spoločnosť rozhodla, že pôvodný trojlístok už bude označovať len "dedičstvo" adidas a teda produkty z obdobia 40-80-tych rokov 20. storočia. Vznikla myšlienka adidas Originals. Brand má výrazne retro a old school nádych. Ostatné produkty spadajú pod adidas Performance a označujú sa klasickými troma pásikmi v logu.

Pod adidas Originals dnes spadajú klasické dve modelové rady - 1. klasické modely: adidas Stan Smith; adidas Superstar; adidas Gazelle; adidas Spezial; adidas Dragon;2. inovované modely: adidas Tubular; adidas NMD; Adidas ZX; adidas EQT Running; adidas Ultra Boost Uncaged

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5

Recenzie od zákazníkov

5/5
Anonym
8.11.2018
 
5/5
Anonym
7.11.2018
 
© SHOOOS