Blog Shooos.sk

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9

Koncom novembra 2020 prebehla na Instagrame pod hlavičkou Shooos x Doke súťaž #DesignYourKanken. Cieľom bolo nadizajnovať svoj vlastný batoh Fjällräven Kånken.  Inšpiráciou mohli byť batohy Kånken Art, alebo tiež dizajnér Doke, ktorý súťaž promoval cez svoj instagramový kanál DokeTV.

Ortopedická pomôcka alebo štýlový doplnok? Mnohí z vás už po prečítaní nadpisu pochopili, o ktorý z ruksakov ide. Poznajú ho mladí, ale aj starší. Ruksak Fjällräven Kånken našiel svoje miesto na trhu pred vyše 40 rokmi. Dnes by ste našli už len málokoho, kto nevie, o aký ruksak ide.

Vianoce by neboli Vianocami bez ponožiek. Každý už dostal aspoň raz v živote jeden pár. Nemusia to byť zrovna bambusáky. Máme tu pre Vás niečo lepšie. Pre punkerov sú to nepriestreľné ponožky Dr. Martens v pekných baleniach. Pre štýlových mladých chlapcov ponožky Stance a pre neskrotných optimistov švédske Happy Socks.
Čiapka Vás nestojí majland a istotne sa ňou teenagerom zavďačíte. Aj preto, že majú v láske, limitované a svojské veci a tiež preto, že Carhartt WIP nosí množstvo celebrít, napríklad Kanye West, Rihanna, Bella Hadid, Jamie Foxx a Drake.
Zemité farby, pohodlné mestské tenisky, mikina a gate The North Face “Never Stop Exploring”. Čo nám to vraví o mladých ľuďoch, ktorí by sa v nich radi videli? Takýto outfit sa hodí pre záškoláka. Chodby svojej školy pozná dokonale, potrebuje objaviť ulicu aj poza školou. Zemité farby outfitu mu pomôžu splynúť s prírodou parku a okolitým mestským koloritom.
Viete o svojich blízkych, že by ocenili darčeky, ktoré nemajú zvierací pôvod? Pri výrobe týchto darčekov neublížili ani jednému zvieraťu, neobsahujú zvieracie časti ani prvky. Takýchto produktov máme skladom veľké množstvo. Vyberáme niekoľko z nich.
Aj Vaše deti majú hračiek viac a iba sa Vám kopia po deckej izbe? Nestíhate ich, podobne ako my, prekračovať, nieto ešte upratovať? Doprajte tieto Vianoce deťom aj praktické veci: nové tenisky, nový batôžtek. Verte, že sa z nich budú tešiť takisto, ba aj viac ako z nových hračiek. Máme to odskúšané!
Semišové papuče a poľovnícka kravata tento rok nebudú najlepším darčekom. Nielen preto, že z posledných siedmych Vianoc dedovi stále visia v skrini. Tiež preto, že dedov jeleň v hľadáčiku sa stále viac rozplýva a z poľovačky býva už len spoločná prechádzka s kamarátmi.
Home Office je jedno z najviac skloňovaných slov tohto roka. Trávite doma pre súčasnú situáciu s Koronou neúmorne viac času ako zvyčajne? Viete o niekom, kto je na Home Office? Máme pre Vás niekoľko tipov na vianočné darčeky pre ľudí, čo musia robiť z domu.
Babke neurobíte radosť len vitamínom C, ponožkami, uterákom, novým pyžamom a najnovším krémom Nivea. Ak chcete, aby sa vybrala do mesta a nemala na sebe kabát z ´89, v ktorom štrngala kľúčmi na námestí, pomôžeme Vám vybrať pre ňu nasledujúce darčeky.

Obuv Dr. Martens získala svojho ducha a povesť legendy najmä kvôli ľuďom, ktorí ju obúvali. Influencermi 80-tych a 90-tych rokov boli rockeri a predstavitelia grunge scény. 

Carhartt sa stala neoficiálnou značkou uniform robotníckej triedy, tzv. “blue-collar workforce” od roku 1889 v meste Detroit. Carhartt obliekala do svojich modrých monteriek s náprsným vreckom železničiarov, robotníkov, farmárov, stolárov, stavbárov. Ale nebola to len taká tradičná značka. 

Originálne tenisky Converse rozoznať od napodobenín a fejkov pomerne ľahko. Tu je niekoľko bodov, ktorými veľmi rýchlo zistíte, či máte v ruke originál, alebo neznačkovú kópiu. Firma Converse tiež vedie niekoľko súdnych sporov so značkami, ktoré kopírujú jej ochrannú známku. 

Tenisky Vans sú jednoznačne top č. 1 tenisky na skate. Od svojho počiatku v Kalifornii v roku 1966 až dodnes neexistuje lepšia značka, ktorá by ich na doske tromfla. Tu je však niekoľko postrehov, ktoré ste o značke VANS určite nevedeli.

Už niekoľko rokov prináša kalifornská firma Vans vynikajúce skate tenisky SK8-Hi aj v zimnom prevedení. Kolekcia sa nazýva Vans MTE, teda Vans Mountain Edition. Pokiaľ plánujete investovať na zimu do teplejších tenisiek, skúste si vyskúšať aj nejaký model z tejto kolekcie.

Sandále Birkenstock patria k ďalšej udržateľnej firme, ktorú v Shooos obdivujeme a preto aj predávame. Birkenstock predstavuje obuv a najmä kvalitné sandále (zväčša korková podrážka + kožený zvršok), ktoré držia klenbu chodidla v dôsledku čoho sa nedeformuje chrbtica. Birkenstock sa dodnes vyrábajú v Nemecku. 

Vegánska koža, etická a udržateľná výroba. Takto sa dá troma slovami charakterizovať obuvnícka firma Clae Los Angeles. Najnovšie si vzali pod patronát vegánske tenisky. Tentokrát zvieraciu kožu nahradili kožou, ktorú dokázali vyrobiť z kaktusov.

Zopár otázok a odpovedí ako si očistiť a čo sú odporúčané postupy pri čistení tenisiek Vans. Každý má doma aspoň jeden pár Vansiek a udržiavať ic čisté by malo byť výzvou pre každého. Ak ste si svoje tenisky, alebo topánky totálne zablatili, stojíte pred otázkou: “Čo s tým?”.

Chcete si kúpiť nové topánky a rozhliadate sa po modeli, ktorý by Vám najviac sadol? Či už vizuálne, cenou, kvalitou, dizajnom, čímkoľvek. Pozrite si ponuku udržateľnej obuvi. Tu je päť dôvodov, prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre niektoré zo značiek obuvi, ktoré presadzujú túto filozofiu.

V roku 2001 uviedla spoločnosť CLAE na trh svoje prvé topánky. Reagovala na potreby trhu a priniesla nový prístup k tvorbe obuvi. Modernizuje klasické siluety aby zodpovedali súčasnému aktívnemu životnému štýlu. Obuv charakterizovala jej univerzálnosť - počas dňa aj v noci. Dopĺňajú moderný šatník a spájajú štýl a pohodlie. 

„Ak nenávidíte homosexuálov, ľudí inej farby pleti alebo ženy, urobte pre nás jednu láskavosť. Nekupujte si naše produkty.“ Toto heslo vystihuje filozofiu značky CHPO (čítaj Čipo) a stotožňujeme sa s ním aj my v Shooos.sk. CHPO masívne podporuje ženy, utečencov, mladých ľudí v Afganistane, vyrába recyklované a ekologické produkty. Jednoducho ide o značku, ktorá sa aktívne stará, aby prostredie okolo nás bolo lepšie a životaschopnejšie.

Ako experti vieme, čo je momentálne in. Tu je pätica pánskych tenisiek adidas, ktoré by ste mali vziať do svojho predvýberu, keď si chcete kúpiť nové tenisky. Pánske tenisky adidas, najmä retro kolekcia adidas Originals predstavuje špičku ľadovca. V posledných rokoch ide v prípade, napríklad tenisiek NMD, o model č. 1 na celom svete. 

Čo spája značky CHPOChrome a Clae? Okrem toho, že je to začiatočné písmeno C, ide o tri mladé a slobodné značky, ktoré sa snažia presadiť v globálnej konkurencii svetových brandov. Všetky značky prispievajú k rozvoju udržateľnej spoločnosti a preto sa ich snažíme promovať aj v Shooos.sk. 

Tenisky Vans a ich základných 5 modelov by mal poznať nielen každý sneakerhead, alebo človek, ktorého bavia tenisky a príbehy okolo nich. Päť modelov Vans je základ, ktorý by mal každý mladý človek ovládať. Niečo ako matematika prvého stupňa v oblasti lifestyle. Toto je päť modelov Vans, ktoré predstavujú základ kolekcie Vans: Vans Oldskool, Vans Sk8-Hi, Vans Authentic, Vans Era a Vans SlipOn.

Converse prišli na trh s novinkou a tou je kolaborácia Converse x Bugs Bunny. Táto kreslená postavička zajaca večne požierajúceho mrkvu totiž tento rok oslávila 80-te výročie. Pri príležitosti tohto jubilea sa dostala nie niekoľko limitovaných modelov tenisiek Converse a príslušného oblečenia. Môžete ju vidieť na modeli Chuck Taylor All Star 70Chuck Taylor Pro Leather a klasike Chuck Taylor All Star

Vybrali sme päť modelov dámskych tenisiek adidas, ktoré by každá žena mala poznať. adidas - najväčší výrobca lifestyle obuvi a tenisiek v Európe nadizajnoval špeciálne pre dámy toľko obuvi, že sme považovali za potrebné výber Vám uľahčiť našim predvýberom piatich zaujímavých modelov. Ak potrebujete dámske tenisky adidas, skúste sa poohliadnuť po týchto: adidas Falcon, adidas Sambarose, adidas Superstar, adidas Rivalry a adidas Ozweego. 

Palladium Boots má s recykláciou obuvi mnohoročné skúsenosti. Tie sa pretavili nielen do podoby jednotlivých modelov, ako je to pri iných značkách. Palladium recykluje dokonca celú kolekciu na tento rok. Pozrime sa na ňu podrobnejšie. 

Kožené tenisky, ktoré neobsahujú ani jeden prvok živočíšneho pôvodu. Aj také existujú a seriózne sa výrobou vegánskej obuvi na svete zaoberá už niekoľko firiem. Vegánske modely nájdete pri značkách Dr. MartensClaeMakiaSecrid, ale tiež top svetových velikánov ako adidas.

The North Face je synonymom praktickosti a pohodlia. Poskytuje niečo čo si na seba oblečieš bez rozmýšľania na prechádzku so psom v chladnú a upršanú nedeľu. Napriek jej širokému funkčnému využitiu a protipólu, kedy ju ľudia nosia na voľný čas, je uctievajú mladí a zároveň vytvára spolupráce so Supreme alebo Junya Watanabe.

Tenisky adidas patria do každého šatníka. Pri pohľade na ne Vás ako prvé možno napadne dizajn, kvalita, pohodlné nosenie, či imidž, ktorým chcete pôsobiť na okolie. Napadlo Vám, že za teniskami adidas stojí množstvo pútavých príbehov? Prinášame Vám niekoľko z nich. 

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
© SHOOOS