0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

adidas vyrobí 7000 recyklovaných tenisiek Ultra Boost Uncaged

Recyklované tenisky adidas Ultra Boost Uncaged sa dostanú do predaja v tomto roku. Avšak v roku 2017 by chcel adidas v spolupráci s nadáciou Parley, ktorá čistí oceány od odpadu vyrobiť až milión párov recyklovaných tenisiek.

Ultra Boost Uncaged nájdete čoskoro aj na Shooos.sk a to niekoľko limitovaných a veľmi pekných modelov. Z adidas Ultra Boost Uncaged Parley bolo vyrobených 7000 párov a do predaja prídu v polovici novembra. Takto budú vyzerať.

Zvršok je z 95 % zhotovený z oceánskeho plastu a zvyšných 5 % je z recyklovaného polyesteru. Z recyklovaných hmôt sú aj švy či šnúrky. Na každú tenisku sa použilo celkovo 11 plastových fliaš oceánskeho odpadu. Adidas by v budúcnosti chcel na výrobu tenisiek používať iba recyklované plasty a novú úplne vyradiť. Nasleduje tak enviromentálnu politiku ostatných amerických firiem. Timberland recykluje odpad na svoje produkty už niekoľko rokov.

Ultra Boost Uncaged vyzeraú parádne v klasickej bielej kombinácii. Medzipodrážka je Boost, podrážka Continental. V roku 2017 by malo vzniknúť minimálne milión párov týchto tenisiek.

© SHOOOS