0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

adidas ZX 2K Boost - naj silueta adidas Originals v tomto roku

adidas Originals nám pripravuje prekvapenia každý rok. Na jar tohto roku prišla táto nemecká firma s lifestylovými teniskami s názvom adidas ZX 2K Boost. Celkovo sa dostala do popredia celá kolekcia ZX, kde okrem ZX 2K nájdeme tiež ZX 700, adidas ZX 1K Boost, alebo tenisky s podrážkou vytlačenou na 3D tlačiarni ZX 4D. 

Kolekcia ZX 2K Boost je postavená na dvoch teniskách s artiklovými číslami G57962 a G57963. Krásne zemité farby týchto modelov sme naposledy videli na teniskách adidas Ozweego a tiež na modele adidas Nite Jogger. Práve z toho posledného si možno dizajnéri v barcelonskom centre adidas vzali inšpiráciu pre ZX 2K Boost. 

Základom ZX 2K Pure je najmä podrážka Boost

adidas ZX 2K Boost majú veľmi šikovne v prednej časti tenisky osadenú podrážku Boost. Čo to znamená? Koncepcia technológie, alebo odpruženia tenisky Boost v skratke: viac energie do kroku poskytuje, ako jej noha pri tlaku na zem odovzdáva. Počiatky technológie Boost siahajú do roku 2013, keď ju adidas prvýkrát predstavil na bežeckých teniskách. Cieľom bolo každému kroku pri behu vrátiť kus vloženej energie späť.

Bežecké tenisky s Boost technológiou by mali posúvať bežecké hranice na ďalšiu úroveň, čo dokázalo prekonanie viacerých rekordov, medziiným ženského svetového rekordu v maratóne v apríli 2017.

Tenisky adidas ZX 2K Boost

Podrážka Boost v prednej časti tenisky má svoj význam opäť odpozeraný z behu pričom práve pri ideálnom došlape Vám skutočne uľahčí chôdzu. Zadná časť tenisky je naopak spevnená, aby pätu udržala čo najviac zafixovanú. 

Boost je zložený z tisícov malých vzduchových vačkov v medzipodrážke. Táto technológia pri došľape vráti časť kinetickej energie späť, takže je každý odraz o niečo silnejší a vyvoláva pri behu až neskutočný pocit ľahkosti. A to sa na bežeckých teniskách ale aj pri mestských lifestylových topánkach určených na každodenné nosenie neskutočne hodí. Pokiaľ medzipodrážka je z Boost vačkov, podrážka tenisiek je klasická gumená. 

Zvršok tenisiek ZX 2K je textilný. Zaujalo nás najmä pohodlné pútko zo zadnej strany pod achilovkou, ktoré Vám rozhodne pomôže pri obúvaní. Tenisky sú tiež pri malíčkoch zosilnené. Netradičné je prevedenie šnúrok. Ich farby pritom dopĺňajú farebnú škálu tenisiek a celkovo tvoria príjemný farebný súlad. Na jazyku nájdete okrem loga adidas Originals tiež samostatné, na štítku vyrazené, logo modelovej rady ZX. 

Tenisky adidas ZX 2K Boost sa vydarili. Pozrite si obrázky sami a prípadne si vyberte svoje.

Tenisky adidas ZX 2K Boost

© SHOOOS