Ako čistiť a ošetrovať tenisky Vans?

6.11.2020 0:55

Zopár otázok a odpovedí ako si očistiť a čo sú odporúčané postupy pri čistení tenisiek Vans. Každý má doma aspoň jeden pár Vansiek a udržiavať ic čisté by malo byť výzvou pre každého. Ak ste si svoje tenisky, alebo topánky totálne zablatili, stojíte pred otázkou: “Čo s tým?”. 

  1. Základom každého očistenia tenisiek je vyšnurovanie celej obuvi. Šnúrky neskôr očistite samostatne a teraz ich položte bokom. Vložte do topánky ruku, čo Vám umožní vyvinúť väčší tlak na povrch tenisky. 

  1. Tenisky vyskúšajte očistiť kefou a čistou vodou. Každá forma tiež disponuje prípravkami na čistenie tenisiek, tieto môžete pridať do vody, alebo aplikovať na povrch tenisiek. 

Prípravky na čistenie obuvi si môžete kúpiť tu

  1. Mydlovú vodu naneste krúživými pohybmi jemne na povrch topánky kefou. (pozor niektoré roztoky na čistenie obuvi obsahujú farbivá, odporúčame Vám použiť niektorý čistič zo Shooos.sk)

  2. Po použití jemnej kefy napeňte celú hornú časť topánky. Vráťte sa cez zvršok pomocou kefy s mierne tuhšími štetinami. Po vyčistení celého zvršku prejdite na podrážky a vyčistite ich kefou s tvrdšími štetinami. Na podrážkach bude pravdepodobne najviac nečistôt a špiny. Waffle podrážky pri Vans majú zväčša hlboké dražky, preto tenisky poriadne okefujte. 

  3. Následne po očistení tenisiek očistite v mydlovej vode aj šnúrky. Nechajte tenisky uschnúť a následne ich môžete opäť zašnurovať.

Nasledujú horúce tipy na čistenie tenisiek Vans. Odpovede na najčastejšie otázky, ktoré by ste sa chceli spýtať pri čistení Vašich Vansiek. Ako očistiť kožu, alebo nubuck? Ako najlepšie očistiť plátené Vansky? Čítajte nižšie.

Cistenie tenisiek Vans, návod a ochranu obuvi

Môžem prať tenisky Vans v práčke?

Neodporúčame to. Aj keby ste ich vložili do obliečky, alebo dali na 30 stupňov rýchly režim. Tenisky Vans sa stále môžu poškodiť a v Shooos.sk sme dostali takýchto tenisiek na reklamáciu veľa. Často sa pri nich zvykne odlepovať gumená podrážka. 

Ako ich teda môžem vyčistiť?

Každé tenisky sa dajú vyčistiť, aby vyzerali ako nové. Závisí však z akého materiálu ich vyrobili, či ide o kožené tenisky, či je zvršok tenisky z látky, či obsahujú špeciálne materiály, akého druhu je kožený zvršok. Skrolujte nižšie pre popis jednotlivých materiálov Vans a dozviete sa viac. 

Ako očistiť vnútro Vansiek?

Ideálne použiť nejaký z odporúčaných prostriedkov na čistenie obuvi, mydlo na čistenie topánok, alebo vodu zmiešanú zo sódou bikarbónou. Vyberte vložky z topánok. Vnútro najlepšie očistíte malou kefou, alebo už nepoužívanoou zubnou kefkou, ktorou sa dostanete aj do väčších záhybov. Krúživými pohybmi nanášajte vodu s roztokom a poriadne si tenisky zvnútra vykefujte. Prepláchnite čistou studenou vodou a nechajte zaschnúť.

Ako čistiť plátené alebo kožené tenisky Vans?

Plátené Vansky najrýchlejšie očistíte teplou mydlovou vodou. Rozhodne tenisky nedávajte do práčky. Keď máte tenisky zablatené, poriadne ich okefujte kefou s hrubými štetinami. Keď sú menej zablatené, pretrite ich handričkou.

Poriadne očistite podrážky. Podrážky s waffle vzorom bývajú plné nečistôt, preto použite poriadnu hrubozrnnú kefu. 

Vlnovku na boku Oldskoolov a Sk8-Hi pretrite len handrou. Pokiaľ chcete tenisky očistiť poriadne vyberte z nich šnúrky a tie umyte samostatne. To isté spravte s vložkami, ktoré však umyte v jemnom roztoku vody a sódy bikarbóny. Na škvrny na teniskách môžete naneste čistič na topánky, najlepšie nejaký čo máme v ponuke :) Osvedčil sa Sneaky na čistenie tenisiek. Naozaj Vám ich dokonalo vynoví!

Následne premyte topánky čistou vodou a nechajte uschnúť. 

V prípade kožených tenisiek ich taktiež môžete očistiť hruboou kefou a mydlovou vodou. Na záver (tenisky bez šnúrok) aplikujte vhodný prípravok na ochranu kože, v prípade hladenej kože vosk.

Cistenie tenisiek Vans, návod a ochranu obuvi

© SHOOOS