Chrome Industries: Naj oblečenie a obuv na pedále

21.5.2013 19:20

Pre tých, ktorí hľadajú obuv vhodnú na mestský bike (tvrdšia podrážka, reflexné prvky, špička upravená do košíkov, ...) a tiež tenisky na bežné nosenie. Obuv vznikla v americkej kultovej firme Chrome Industries.

Sloboda cez obmedzenia. Heslo Chrome Industries

Chrome Industries vznikli v roku 1995 v Portlande. Začali s recyklovaním kamiónových plachiet na nepremokavé mestské cyklobatohy a oblečenie. Namiesto popruhov používali pásy z automobilov. Ukázali sa pevné a veľmi trvácne, tak ako všetky produkty Chrome Industries.  Firma začínala s niekoľkými metrami priemyselného nylonu, vojenskou plachtou pre nákladné automobily a záväzkom., že bude vyrábať  odolné a užitočné vybavenie na bike aj mimo neho.

Ako vznikla kultová železná pracka Chrome?

“Nemali sme peniaze na výrobu spony, ktorá by uniesla váhu naloženej brašne, a tak sme z vrakovísk zachránili spony bezpečnostných pásov,“ hovoria v Chrome Industries. Tak sa zrodila ikona. 

Originálne tašky a batohy si upevníte na chrbát bezpečnostnými pásmi a zacvaknete železnou pevnou prackou. Veľmi rýchlo získala popularitu medzi cyklokuriérmi a messangermi na celom svete. Jednoduchá pracka definovala heslo a spôsob výroby produktov Chrome Industries: “Sloboda cez obmedzenia.”

Chrome Industries: Mestská úžitkovosť a udržateľnosť

Ľudia nepotrebujú viac vecí, potrebujú lepšie veci, na ktoré využívajú menej zdrojov. Viac funkcií, menej módy. Chrome Industries navrhuje a šije účelné, vlastné veci, pričom ľuďom okolo tejto komunity záleží na tom, ako sa vyrábajú. 

Testované ulicou. Kuriéri z celého sveta testujú batohy Chrome Industries a jazdia celé dni v oblečení Chrome. Bezúčelné veci v kolekcií nenájdete. Za posledných 20 rokov Chrome Industries nikdy nezišlo zo záväzku vyrábať užitočné odolné náradie pre ľudí, ktorí žijú a jazdia v meste.

Chrome Industries obuv a batohyy

© SHOOOS