Clae: pohodlie tenisiek v štýle topánok

5.11.2020 22:51

V roku 2001 uviedla spoločnosť CLAE na trh svoje prvé topánky. Reagovala na potreby trhu a priniesla nový prístup k tvorbe obuvi. Modernizuje klasické siluety aby zodpovedali súčasnému aktívnemu životnému štýlu. Obuv charakterizovala jej univerzálnosť - počas dňa aj v noci. Dopĺňajú moderný šatník a spájajú štýl a pohodlie. 

Clae si zakladá na jednoduchosti a čistom dizajne. Implementuje dizajnérske vplyvy z čistých, jednoduchých línií moderného umenia a dizajnu z polovice storočia, s energiou New Yorku v 80. a 90. rokoch. Tieto topánky jednoducho patria do mesta, zároveň v sebe obsahujú čistotu vidieka.

Výroba Clae: čo najnižší dosah na životné prostredie

Clae sa zaviazali, že budú produkovať topánky s čo najmenším vplyvom na životné prostredie. Využívajú pri tom inovatívne technológie a zároveň dôverujú jednej a tej istej dielni už od svojho vzniku.

Spoločnosť CLAE podniká ďalšie kroky, pričom využíva prémiové kože a materiály a zdôrazňuje neobvyklé pohodlie a všestrannosť svojej obuvi. Topánky Clae Los Angeles (čo je prívlastok firmy) tvorí obuv, ktorá drží a vydrží. 

Program LITE (Low Impact to the Environment), vyvinutý spoločnosťou ISA TanTec, jedným z globálnych lídrov v oblasti inovácií v oblasti udržateľnej kože, poskytuje materiály prémiovej kvality pri využití ekologických výrobných procesov.

Siluety LITE vyrobili využitím obnoviteľnej slnečnej a veternej energie, pričom použili 100% vodu z čističky a prirodzené svetlo. Ďalšie modely sú z recyklovaných materiálov, alebo kvalitnej talianskej usne. Čím kvalitnejšia obuv, tým zriedkavejšie si ju zákazník kupuje, vymieňa za nové, čím zaťažuje životné prostredie opäť menej ako lacnými fast fashion topánkami.

Topánky Clae

Clae a talianske siluety z nubuku

Okrem recyklovateľných, či udržateľných alebo vegánskych v Clae vyrábajú topánky tiež z veľmi kvalitnej talianskej usne. Technické prevedenie obuvi je na jedničku, materiál pozostáva z prémiovej kože Nappa. 

Talianska brúsená koža Nappa poskytuje hebký pocit a krásne starne s časom a opotrebením. Pre svoj nadčasový dizajn a vysokokvalitný materiál je prefektným základom každého šatníka.

Talianske kožené siluety z nubuku vyžarujú sofistikovanosť s klasickým vzhľadom a hladkým zamatovým nádychom. Odporúčame.

Recyklované topánky Clae

Clae by nebola modernou obuvnou firmou nebyť presahu do sféry recyklovanej obuvi. Záväzok recyklovať aspoň časť produkcie dali veľké konzorciá ako Nike, Converse, adidas, či Palladium, ktoré vyrába z recyklovaných materiálov veľkú časť svojej produkcie (dokonca funkčné a nepremokavé topánky). 

Menšia firma ako Clae túto hranicu posúva do lifestyle casual topánok prémiovej kvality. Konvenčné tkaniny a textílie nahradili recyklovanými. Skladajú sa z čistých a vylepšených moderných textílií transformovaných z recyklovaného polyetyléntereftalátu (P.E.T.) z plastových fliaš, ktoré pôsobia mäkko a hladko.

Topánky Clae

© SHOOOS