0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Converse - bestsellery a novinky tejto americkej značky

Vedeli ste, že Converse obúvali ikony subkultúry, ako napríklad James Dean, The Ramones alebo Kurt Cobain? Všetci prispeli k neoddeliteľnému kultu tenisiek Converse. Chuck Taylor All Star sa rýchlo stal ikonou módy a subkultúry. 

Historické okienko

Značku Converse založili v roku 1908 Marquis Mills Converse v Spojených štátoch. Od počiatkov sa zameriavala na výrobu kvalitnej a pohodlnej obuvi. O desaťročie neskôr prišiel Converse s kultovým modelom: Chuck Taylor All Star. Nazval ho po známom basketbalistovi Chuck Taylorovi. 

Chuck Taylor bol pôvodne ambasádorom značky a svojím prínosom k dizajnu tenisiek značne prispel k terajšiemu výzoru. Vznikli jednoduché, plátené tenisky v rôznych farebných kombináciách,  jednoduchý a nadčasový dizajn, čo umožňuje zapadnúť do rôznych štýlov a outfitov. 

Značka sa postupne stala symbolom rebelstva, kreativity a individuality. Ale ešte predtým, počas druhej svetovej vojny predstavovali vojenskú obuv. Ich vtedajší komfort a odolnosť sa osvedčili aj na európskych bojiskách. Pôvodná teniska Chuck Taylor All Star pôvodne disponovala (tak ako dnes a tvorí to jej rozpoznávací prvok) dierkami na bokoch, ktoré slúžili nielen ako dekoračný prvok, ale aj na zvýšenie priedušnosti topánky. 

Nové modely tenisiek Converse

Aj niektoré dnešné modely nachádzajú svoje pôvodné siluety v dávnejšej minulosti. V roku 2023 firma načrela do archívov a vznikli napríklad tieto modelové rady. Nižšie vymenúvame len novinky a nie klasické Converse, alebo Converse All Star 70 v lepšom prevedení.

Modely Chuck Taylor All Star - novinky inšpirované klasickými Converskami

Converse Chuck Taylor All Star Construct - Vysoké Conversky, zároveň so zvýšenoou platformou. Typickým znakom je plynulý prechod podrážky do šnúrok a zosilnenie priestoru okolo nartu. Netradičný model, ktorý je vhodný na jar, alebo jeseň. Väčšinou plátené, do obchodov ich uviedli prvýkrát začiatkom roka 2023.

Converse Chuck Taylor All Star Move - Converse Move sa predáva vo vysokom, ale tiež nízkom prevedení. Ide o väčšinou plátenú, klasickú Conversku na jemnej platforme, pod členkom ukončenú jemnou vlnovkou. Veľmi obľúbený model u dievčat a žien. Pánske sa pravdepodobne ani nevyrábajú.  

Converse Chuck Taylor All Star CX Explore- Modely Converse CX vznikli v roku 2022, ale vo väčšom začali prichádzať na trh v roku 2023 (viac farebných variant a kombinácii). Ide o skoro identické tenisky ako pôvodné plátené Conversky. Vylepšili ich o penovú vložku a penovú medzipodrážku s názvom CX. Najnovšie modely Converse CX disponujú strečovým zvrškom, vďaka ktorému nebudú mať problém s obúvaním ani ľudia s vyššími nartami. CX sa šijú v nízkych, ale práve vysoké tenisky sú veľmi populárne u mužov a chlapcov.

Converse Chuck Taylor All Star Lugged 2.0- Výrazným prvkom tohto modelu je vysoká, gumená podošva. Vďaka nej tenisky nepremoknú ani po prechádzke v daždi (kožené modely) a sú vhodnejšie do jesenného, alebo aprílového počasia. 100% modelov sa vyrába vo vysokom prevedení, pričom chránia členky. Na výber skoro zo všetkých farieb a materiálového zloženia zvršku: od gore-tex, kožených, polyesterových, semišových, až po plátené modely. 

Converse Chuck Taylor All Star 70 Plus- Kto čakal, že Converse už ničím neprekvapí, mýlil sa. Vysoké tenisky, ktoré inovujú tradičný model Chuck Taylor 70. Prémiová výplň OrthoLite  a najmä asymetrický dizajn. Na stretnutí sa Vám už nikto nebude pozerať do očí, ale na nohy.  

Converse Chuck Taylor All Star 70 De Luxe Heel- Rok 2023 bol pre Converse prelomový ďalším neskutočným modelom: Predstavte si Converse na opätkoch. Neskutočná predstava, ale dnes už realita. Model De Luxe - Topánky na vysokom podpätku s odolným pláteným zvrškom. Pohodlie zabezpečí výplň  až OrthoLite. Hrubý podpätok na platforme zvyšuje výšku o 7 až 10 centimetrov. 

Converse Chuck Taylor All Star Lift- Ide o asi najobľúbenejší model Converse medzi dievčatami. Väčšinou členkové tenisky sú zdvihnuté o kus vyššie - na platformu. Ako je pri Converse zvykom, ak sa uchytia, firma dokáže vyrobiť nepreberné množstvo farieb a kombinácii. V tejto kategórii si preto vyberiete. Klasické čierne a biele sú samozrejme bestsellermi. 

Converse Chuck Taylor All Star 70 AT-CX - Chuck 70 AT-CX Counter Climate poskytuje ochranu pred poveternostnými vplyvmi a pohodlie, aby ste mohli držať krok s vždy zvedavým a vždy putujúcim kreatívnym prieskumníkom. Nenasávacie plátno a vodeodolná topánka s trikotovou podšívkou poskytuje odolnosť a teplo, zatiaľ čo ikonická silueta Chuck 70 vám dáva všestranný štýl, ktorý vám umožní prejsť z mestského života do prírody a späť. Doplnená trakčnou podrážkou s diamantovými výstupkami, ktorá je vyrobená inovatívnou technikou z odpadkov. 

Skutočne vesmírne tenisky Converse s uleteným dizajnom - modely Converse Run Star

Converse Run Star Motion - Na týchto teniskách dizajnéri Converse veľmi uleteli. Converse Run Star Motion sa od ostatných odlišuje najmä revolučným dizajnom podrážky. Táto podrážka kombinuje rôzne technológie a materiály, čo umožňuje optimálnu podporu a tlmenie nárazov pri každom kroku. To zabezpečuje menej namáhavú chôdzu a pohodlný zážitok počas celého dňa, pričom ponúka moderný a dynamický vzhľad. Pásky a pruhy v rôznych farbách a materiáloch dávajú týmto teniskám osobitný nádych a charakter. Navyše, elastické šnurovacie systémy alebo inovatívne zatváracie mechanizmy zvyšujú jednoduchosť obúvania. 

Materiály použité pri výrobe Converse Run Star Motion zabezpečujú optimálnu ventiláciu a priedušnosť. Converse Run Star Motion predstavuje spojenie inovácie, pohodlia a štýlu. Na ulici si Vás každý všimne a jednoducho vyniknete uprostred šedého davu. 

Converse Run Star Hike - Converse Run Star Hike je revolučným modelom tenisiek, ktorý sa vyznačuje jedinečným spojením tradičného Converse štýlu s výraznou platformou. Keďže draplavým povrchom pripomína turistickú podrážku, zostalo jej to v názve: “HIKE”. Ich výrazná platforma zdôrazňuje pôvodný Chuck Taylor a pridáva výšku a charakter vášmu vzhľadu. Táto výška nie je len estetickou záležitosťou, ale zároveň prispieva k celodennému komfortu a podpore vašich nôh. Model Run Star Hike je jednoznačne najpredávanejším modelom Converse a v poslednej dobe predbehol aj tradičné plátené tenisky.

Converse Run Star Legacy - Inovovaná verzia vyššie spomenutého modelu obuvi Run Star Hike. Run Star Legacy CX spája platformu s prvotriednym pohodlím. S ľahkou strednou podrážkou a CX vložkou budú vaše nohy udržiavané vo forme, zatiaľ čo inovatívne dizajnové prvky Chuck Taylor pridávajú záhadný nádych.

© SHOOOS