Darčeky pre akčnú babinu: Carhartt a Martensky

Babke neurobíte radosť len vitamínom C, ponožkami, uterákom, novým pyžamom a najnovším krémom Nivea. Ak chcete, aby sa vybrala do mesta a nemala na sebe kabát z ´89, v ktorom štrngala kľúčmi na námestí, pomôžeme Vám vybrať pre ňu nasledujúce darčeky.

Budajku jej vymeňte sa teplú a štýlovú čiapku Carhartt WIP. Namiesto svetra z Makyty Púchov jej dajte mikinu Champion a letné kozačky z DDR vymeňte za anglické vychytávky, lesklé, kožené topánky Dr. Martens! Punks not dead. Spolu s Kankenom pre decká aj babka omladne.

Produkty z outfitu si môžete zakúpiť tu:

Batoh do mesta - Fjällräven Kånken Mini

Malinký, sedem litrový batoh je to, do čoho babka zmestí všetky svoje doklady a tiež dedkovu protézu. Samozrejme, iba vtedy, ak korzuje mestom spoločne so štýlovým dedom. V opačnom prípade jej zostane miesto aj na spomenutú Niveu a vitamín C. Prečo sme sa rozhodli dopriať babke práve batoh Kånken

Dr.  Martens / Champion / Kanken - darčeky pre akčnú babku

Batohy Kånken vyvinuli v spoločnosti Fjällräven v roku 1978. Podstatným dôvodom bolo predchádzanie problémom s chrbticou medzi švédskymi školopovinnými deťmi. Odvtedy sú  Kånkeny jednými z top produktov tejto firmy. Pokiaľ Vaše babiny  a staré mamy bolia chrbty (asi áno, ako všetkých ľudí od istého veku) nebolo by zlé im dopriať na Vianoce batohy, ktorých cieľom je tomu predchádzať.

Mini verzia batohu je vhodná pre malé deti. Fjällräven Kånken Mini je šikovná taška na každodenné nosenie kníh, jedla, fľaše s vodou a čohokoľvek, čo aktuálne potrebujete mať so sebou. Ramienka sú nastaviteľné tak aby vyhovovali aj starším a mladším. Materiál je odolný z ľahkej tkaniny Vinylon F, ktorá je odolná voči zašpineniu a vlhkosti čo určite oceníte. Hlavná komora má veľký otvor na zips, ktorý uľahčuje balenie a vybaľovania. Dve ploché bočné vrecká a predné vrecko na zips. Reflexné logo na prednej strane sa stará o bezpečnosť užívateľa. 

Dr.  Martens / Champion / Kanken - darčeky pre akčnú babku

Mikina Champion s logom

Táto klasická mikina v pudrovej ružovej farbe je nadčasovým doplnkom na voľný čas. Mikina je starostlivo vyrobená z bavlny Reverse Weave vysokej gramáže čím poskytuje vysoké pohodlie a príjemné nosenie. 

Rebrovanie po stranách a na rukávoch zabezpečuje väčšie pohodlie. Vyšívané nenápadné logo C na hrudi a rukáve dotvára charakteristický štýl tejto mikiny ktorá patrí medzi ikony značky Champion.

Dr. Martens Smooth Leather 1461

Klasický trojdierkový model Dr. Martens 1461 je skvelým spoločníkom na prechádzky mestom aj počas chladnejších mesiacov. Pohodlná podrážka, kožený zvršok a ikonické žlté prešívanie dokonale doplnia akýkoľvek outfit aj počas daždivých dní. Modré rifle ale aj čierne šaty alebo sukňa sa k tomuto páru Martensiek výborne hodia. 

Ak by ste na zimné obdobie Vašej babke chceli dopriať radšej vyššiu obuv, musíte zabrúsiť po modeli Dr. Martens 1960. Ide o anglickú klasiku. Nebojte sa, určite si ju nepomýlia s hrubokrkými obdivovateľmi Kotletu. Ak náhodou áno, Vaša babina je v ozaj dobrej kondičke! To jej Martensky rozhodne musíte pod stromček dopriať.

Dr.  Martens / Champion / Kanken - darčeky pre akčnú babku

© SHOOOS