Dr. Martens a krátke šaty, sukňa? Ideálna kombinácia

Prečo sa vôbec zamýšľame nad otázkou ako skombinovať obuv Dr. Martens so šatami? Veď je to predsa úplne samozrejmé: v martenbskách vyniknú Vaše krásne nohy!

Členkové topánky Dr. Martens (to sú modely Dr. Martens 1460, Dr. Martens 1490, Dr. Martens 2976, alebo Dr. Martens Jadon - s vysokou podrážkou) sa ideálne hodia práve ku krátkym šatám, krátkym nohaviciam. Nízke topánky Dr. Martens (model Dr. Martens 1461) sa však hodia k niečomu dlhému. A tu sú spomenuté dôvody výberu vysokých Martensiek a krátkej sukne:

#1 v Dr. Martens a krátkej sukni vyniknú Vaše nohy

V topánkach Dr. Martens a krátkej sukni ukážte svetu svoje nohy. Sukňa & tenisky je síce fajn kombinácia, ale sukňa a vysoké kožené boty, to znie lepšie. Je to príležitosť ukázať, odhaliť a zároveň skryť. 

Sukňa, naleštené Martensky - všetky pohľady sa uprú smerom na obuv, ktorá má väčšiu šancu vyniknúť, ako keď je zakrytá dlhými gaťami, šatami. Ale pozor, všetci sa budú pozerať na Vaše topánky a nie na vaše nohy. 

#2 v Dr. Martens očaríte punkáčsko-rockerským štýlom

To je predsa jasné, v topánkach Martens chodia po svete stovky celebrít, rockerov. Pôvodne anglická punkáčska obuv od 70.tych rokov. Rebelského ducha vtisli topánkam punkeri a hviezdy z neho čerpajú. Silu a mytológiu. 

To isté môžete svojimi Martensami zladenými s krátkami sukňami dosiahnuť aj vy. Vyskúšajte a spýtajte sa okolia na názor. Martensy nosili napríklad Kurt Cobain, Joey Ramone, Sid Vicious a Joe Strummer a mnohí ďalší. Vyššie spomenutí umelci ich nosia pravdepodobne aj v rockerskom nebi.

#3 v Dr. Martens sa budete cítiť slobodne

Sloboda ducha, umelecká sloboda, sloboda obliecť si na seba, čo sa Vám páči. Začiatkom 20. storočia ženy podnikali prvé pokusy s nosením krátkych šiat a sukní. To, čo bolo o pár rokov skôr absolútne tabu sa po I. svetovej vojne stalo módou… ktorá pokračuje dodnes. Slobodne si môžete vybrať a obliecť, čo sa Vám páči. A práve kombinácia vysokých kožených topánok a kraťasov, či sukne je ideál.

#4 v Dr. Martens sa vek prispôsobí želaniu

Nezáleží na veku. V prípade, že sa cítite príliš mlado, Dr. Martens Vám nejaký rôčik pridá. V prípade, že máte rokov viac, v Martenskách omladnete. 

#5 v Dr. Martens budete pôsobiť vyššia

Nie je to iba o modeloch Dr. Martens na platforme (napr. 1461 Quad, alebo Dr. Martens Jadon). Vysoké boty jednoducho tvoria vysokého človeka. Najmä pokiaľ máte krátke šaty, celkový dojem z Vašej postavy bude vyšší. 

#6 v Dr. Martens sú členky v bezpečí

Opäť čaro vysokých modelov 1460. Tieto vznikli, ako napovedá názov, 1.4.1960. Odmyslite si 19 z dátumu, keď zišli z linky a máte názov modelu: 1460. V terminológii Dr. Martens to znamená vysoké, členkové, 8-dierkové kožené topánky. Pôvodná farba zo 60-tych rokov bola bordová, ale dnes ide zväčša o celočiernu obuv. 

Kožené, členkové, vystužené, ochránia Vaše členky pred podvrtnutím sa. Špica topánky chráni prsta pred zakopnutím. Nie náhodou si zakľadateľ značky, istý nemecký doktor Maertens ušil obuv pre svoje zranené nohy z lyžovačky. Kupodivu mu pomohli.

#7 v Dr. Martens je opálenie na očiach

Najlepšie vyznejú v Martenskách krásne opálené nohy. Čierna farba väčšiny z modelov Dr. Martens dokonalo sadne k opálenej hnedej pokožke. Nielen k nej. Čierne Martens, čierna sukňa = ideálna kombinácia. To sme však prezradili až nakoniec.

© SHOOOS