Dr. Martens - módny trend jesene

Dr. Martens je na trhu už desaťročia ako popredná značka pohodlnej obuvi. Klasické siluety  vrátane nadčasových modelov nabrali v priebehu rokov na popularite. Obľúbeným modelom klasickej ikonickej topánky vo svete módy sa Dr. Martens stali aj túto jeseň. Stačí si prescrollovať Instagram, kde natrafíte na množstvo outfitov ktorých základ tvoria práve páry topánok Dr. Martens.  

Must have obuv jesene

Na severnej pologuli sa jeseň oficiálne začína 22. septembra, ale ak máme byť úprimní, tzv. “boots”  - členkové, ideálne kožené topánky, si obúvame od konca augusta. Najpopulárnejšou zo všetkých topánok je nepochybne členková topánka - je to základný model, ktorý sa hodí ku všetkému vo vašom šatníku. 

Skvele sa hodí k džínsom, šatám a sukni. Zvyčajne je jedným z kúskov vo vašom šatníku, ktorý budete počas chladnejších mesiacov nosiť najčastejšie. Preto je dôležité rozhodnúť sa, ktorý model podčiarkne váš osobný štýl a vy sa budete cítiť trendy. Tento rok je to všetko o zaujímavých siluetách, vyváženej estetike ako aj o uchovávaní najobľúbenejších trendov z predchádzajúceho roku. 

Punk-rockové hviezdy ako inšpirácia outfitu Dr. Martens

Inšpiráciou ako nosiť topánky s punk-rockovým charakterom môžu byť hviezdy ako Hailey Bieber, Kendall Jenner, Hana Cross. Modely topánok Dr. Martens dopĺňajú volnočasový štýl týchto hviezd a tie ich hrdo nosia mimo módne mólo. 

Zatiaľ čo Kendall jenner ich nosí k dlhým čiernym voľnejším nohaviciam, Hailey Bieber k riflovým šortkám a Hanna Cross si ich skombinovala s krátkymi červenými šatami so vzorom. Niet pochýb o tom, že status  “must have” kúsku v šatníkoch túto sezónu im právoplatne patrí. 

© SHOOOS