Dr. Martens x Keith Haring: Ten ktorý búra hranice

Dr. Martens prichádza s novou spoluprácou. Umelec, ktorého tvorba nesie sociálno-politický odkaz, často predstavovala formu aktivizmu a nemala v umeleckej komunite obdoby. Dr. Martens v kolaborácii s Keith Haringom budú k dispozícii v obchode Shooos od 1. marca. Nájdete ich v kategórii Dr. Martens, modely 1460 a 1461 tiež v kategóriách Dr. Martens 1461 a Dr. Martens 1460.

Ľudia, ktorí ho nepoznajú, sa s ním už určite “stretli” prostredníctvom jeho charakteristických grafík. Jeho umenie je všade: od fasád budov, cez kusy nábytku, tričká, až po drobné predmety, ktoré ľuďom zdobia zväzky kľúčov. 

Teraz sa jeho chodiacou galériou stali topánky Dr. Martens. V rámci série spoluprác s radikálnymi umelcami sa spoločnosť Dr. Martens rozhodla upriamiť pozornosť na legendárne Haringove umelecké diela. 

Dr. Martens x Keith Haring

Farebná, kreslená grafika newyorského umelca mala hlboké korene v sociálnom aktivizme. Jeho diela zamerané na verejejnú mienku spochybňovali autoritu, pričom boli ľahko prístupné a mali pozitívny charakter. Stali sa nositeľmi myšlienok na prvý pohľad neviditeľných, ktoré sú stále aktuálne. Bol to umelec, ktorý celý život bojoval proti utláčaniu, vyjadroval sa nekonvenčným spôsobom a tvorbou ktorou išiel proti prúdu.  

Dr. Martens v ich prvej spolupráci vzdáva hold umelcovi, ktorý žil svoj život v duchu Dr. Martens.

Dr. Martens x Keith Haring

Ich originálne siluety sú potlačené ilustráciami Haringa s farebným odznakom na šnúrkach. Model 1460 je vyrobený z hladkej kože vylepšenej čiernymi grafickými detailmi ktoré sú decentné a spolu s pásom farebných figúr na päte nezaniknú. 

Dva dizajny modelu 1461 sú vyrobené z hladkej kože a zdobené farebnými odznakmi na šnurovaní. Prvý model púta pozornosť bielou siluetou Haringovho „anjelského dieťaťa“ z jednej strany a červenou z druhej. Pre druhý je charakteristická celoplošná potlač s ikonickými znakmi Haringovej tvorby.

Dr. Martens x Keith Haring

© SHOOOS