0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

El Caminito del Rey otvoria začiatkom roka

17.12.2014 16:32

Tenisky Five-ten natočili pri príležitosti rekonštrukcie slávneho „chodníka kráľov“, El Caminito del Rey pôsobivé video, ktoré si môžete pozrieť nižšie. Momentálne prebieha Caminito rekonštrukciou a otvorený pre verejnosť by mal byť začiatkom roka 2015.

Prečo práve obuv Five-ten? Five-ten je známy svojimi teniskami a najmä ich kvalitnou podošvou. Na každú tenisku je, podľa jej účelu, osadená špeciálna zmes gumy. Lezečky Five Ten majú extrémne priľnavú podrážku na kameň a tvrdý povrch, tenisky na kaňoning sa zasa nešmýkajú na kameňoch pod vodou, obuv na bicykel drží na pedáloch. To je dôvod prečo five-ten točí videá z týchto atraktívnych destinácii. 

Ale ešte sa vráťme ku Caminitu del Rey. Chodník (Malaga, Španielsko) vybudovali v rokoch 1901 až 1905. Pôvodne slúžil ako pojítko medzi dvoma vodopádmi pre robotníkov podieľajúcich sa na výstavbe vodnej elektrárne. Prívlastok „kráľovský“ získal až po roku 1921. Vtedy kráľ pri slávnostnom otvorení priehrady nad vodnou elektrárňou prešiel peši po celej dĺžke tejto trojkilometrovej cestičky.

Chodník je dnes široký maximálne meter a na viacerých miestach sa zrútil do stometrovej priepasti. Kvôli viacerým nehodám ho v roku 2000 zatvorili. Momentálne prechádza rekonštrukciou a čaká sa na znovuotvorenie, ktoré by malo byť vo februári 2015.

© SHOOOS