Fila - lifestyle obuv a oblečenie v Shooos.sk

Značku Fila založili pred vyše 100 rokmi (v roku 1911) v malom mestečku na severe Talianska. Od tej doby sa stala jednou z najuznávanejších športových a lifestylových značiek sveta. Pôvodne vyrábala Fila prevažne spodné prádlo, ale aj oblečenie pre ľudí z talianskych Álp.

V 70-tych rokoch sa začala značka venovať výrobe športového oblečenia. Tenisky Fila preslávil v jej začiatkoch najmä švédsky profesionálny tenista Björn Borg, ktorý s ňou začal spolupracovať a rozšíril tak povedomie o značke. Fila v tejto dobe rozšírila svoje dizajnové portfólio taktiež o ďalšie športové oblečenie vrátane golfového, tréningového a bežeckého oblečenia.
Ako svetový líder v oblasti športovej a lifestyle obuvi a oblečenia Fila presadzuje svoje dedičstvo talianskeho dizajnu a zároveň posúva hranice novodobej módy. Zatiaľ čo ich technické procesy sú jedny z najlepších v oblasti športového dizajnu, značka zostáva verná svojmu pôvodnému európskemu dizajnu a oblieka profesionálnych umelcov a atlétov z celého sveta.

V januári 2007 prevzala Filu a všetky jej dcérske spoločnosti GLBH Holdings a odvtedy je značka riadená z Južnej Kórei. Fila Korea sa tak stala najväčšou juhokórejskou organizáciou zaoberajúcou sa športovým oblečením.Vďaka nedávnemu vintage fashion trendu sa Fila ocitla v skvelej pozícii a skombinovala nostalgiu z 90-tych rokov so súčasnými módnymi hitmi. Fila Black Line, predstavená ako doplnok hlavných kolekcií v roku 2016, opäť pripomína katalógové kúsky z 80. a 90. rokov.V roku 2018 uviedla Filu svoju prvú runway show pri príležitosti týždňa módy v Miláne (Milan Fashion Week). Značka predstavila kolekciu plnú tenisových prvkov zo 70-tych rokov, polo tričiek a oblekov kombinovaných s teniskami.V tom istom roku predstavila spoluprácu s Filou talianska luxusná značka Fendi. Pre mnohých bol šokujúci najmä nápis inšpirovaný logom športovej značky Fila.Fila je aj dnes známa svojim vzťahom k športu. V súčasnosti je značka hlavným sponzorom Veľkej ceny Porsche Tennis Grand Prix, ale aj oficiálnym partnerom tenisových hviezd ako sú Martin Čilić a Karolína Plíšková. Do roku 2022 bude FILA vybavovať aj holandský olympijský tím. Toto sú dôvody prečo je Fila jednou zo značiek, ktorá nesmie chýbať ani v našom shope. Preto môžeš už teraz nakupovať množstvo štýlových tenisiek u nás na webe, alebo si ich jednoducho prísť vyskúšať do našej vynovenej predajne.

Zdroj obrázkov: Fila

Whether you’re on the court, at the gym or hitting the streets, Fila has you covered.

© SHOOOS