0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Fjällräven Kånken Art 2021: S láskou k umeniu a oceánom

Aký dopad majú plasty v oceánoch na životné prostredie? To je jedna zo zásadných otázok posledných rokov. Niektoré scenáre predpovedajú, že v roku 2050 bude v oceánoch viac plastov ako rýb, pokiaľ nezmeníme naše návyky a spôsoby zaobchádzania s odpadom. Fjällräven chce prostredníctvom novej kolekcie Kånken Art na rok 2021 zvýšiť povedomie verejnosti o tejto ekologickej téme. 

Fjallraven Kanken Art

Rad ruksakov a doplnkov s originálnou potlačou inšpirovanou problematikou plastov v oceánoch od švédskej ilustrátorky a animátorky Linn Fritz preto symbolicky predstavuje 8.júna, vo Svetový deň oceánov. Časť peňazí už tradične poputuje na podporu Arctic Fox Initiative. Oceány pokrývajú 71% povrchu Zeme, sú domovom viac ako miliónom rôznych živočíchov a ešte väčšieho množstvu rastlín. Okrem toho významne ovplyvňujú klimatické podmienky a tým i život každého z nás. Práve z toho dôvodu je znečisťovanie oceánov globálny problém, ktorý môže mať fatálne následky. V poradí už tretia limitovaná edícia Kånken Art chce pomôcť inšpirovať ľudí k zmene a prispieť k snahe súčasnú situáciu zvrátiť. 

Fjallraven Kanken Art

Linn Fritz, autorka tohtoročnej kolekcie, navrhla motív inšpirovaný nekonečnou vodnou hladinou hneď vo dvoch farebných prevedeniach – Ocean Surface a Deep Ocean. „Tento projekt bol pre mňa naozajstnou výzvou, ešte nikdy som totiž nenavrhovala dizajn pre potlač látky. Pri práci som používala nastrihané kúsky plastu, ktoré som rôzne skladala, až som vytvorila ten pravý vzor. A keď som potom videla prvý hotový ruksak, bola to tá najlepšia odmena za náročnú prácu,“ popisuje Linn a dodáva: „Spolupráca s Fjällräven bola veľmi príjemná. Myslím, že sme naladení na rovnakú vlnu a vyznávame podobné hodnoty. Vieme, že budúcnosť prírody je aj naša budúcnosť, a preto sa musíme o životné prostredie okolo nás starať skôr, ako bude neskoro. 

Fjallraven Kanken Art

Všetky produkty Kånken Art sú vyrobené z materiálu G-1000 HeavyDutyEco, ktorý je nielen funkčný a odolný, ale tiež udržateľný, nakoľko je vytvorený zo zmesi recyklovaného polyesteru a bio bavlny. Okrem klasickej varianty ruksakov Kånken (109,99 EUR) bude v originálnom dizajne k dispozícii napríklad aj Kånken Mini (99,99 EUR) a Kånken Sling (79,99 EUR). Rovnako ako v predošlých rokoch, aj tentokrát Fjällräven venuje prostredníctvom Arctic Fox Initiative časť výnosu z predaja tejto kolekcie na podporu projektov zameraných na pomoc životnému prostrediu. 

Hneď dva z tohtoročných podporovaných projektov sa zaoberajú znižovaním množstva odpadu v prírode. Prvou z nich, americká nezisková organizácia Leave No Trace Center for Outdoor Ethics, robí odborné výskumy, vzdeláva ľudí a radí im, ako sa v prírode chovať zodpovednejšie. The 2 Minute Foundation je britská organizácia, ktorá verí, že aj malé činy vedú k veľkým výsledkom. Stojí za iniciatívami #2minutebeachclean, #2minutelitterpick a #2minutestreetclean, ktorými ľudí motivuje k čisteniu verejného priestranstva a vytvárania lepších životných podmienok pre seba i pre ostatných.

Fjallraven Kanken Art

© SHOOOS