0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Herschel Supply: Kráľ hipsterských batohov

Mestské batohy, čo dobre vyzerajú a každý sa za nimi obzrie? Ešte k tomu za výbornú cenu? Potrebujete si pozrieť ponuku kanadského výrobcu: Herschel Supply. Ide o firmu z Vancouvru, ktorá za poslednú dekádu dobyla svet batohov naprieč všetkými kontinentami. 

Herschel Supply je kanadská firma, čo predáva hipsterské retro batohy a doplnky. Spoločnosť založili Lyndon a Jamie Cormackovci v roku 2009 a sídli vo Vancouveri v Britskej Kolumbii. Víziu pretavili do hotového výrobku. Retro himalájske a funkčné batohy priniesli do mestkského prostredia. Hipsteri si ich natoľko obľúbili, že dnes nenájdete veľkomesto, kde by nepoznali značku Herschel Supply. 

Prvý obchod Herschel v Kanade sa otvoril iba prednedávnom, v roku 2018, kde inde, ako vo Vancouveri. Dnes je to vrámci celého sveta niekoľko desiatok maloobchodných lokácii, od Hongkongu cez Dubaj až po Paríž.

Či už ste podnikateľom na Wall Street, japonským počítačovým geekom alebo mladým dieťaťom na ceste do školy Herschel Supply Vám stále má čo ponúknuť. Najskôr firmička vyrábala iba retro batohy, dnes však portfólio siaha aj k móde doplnkom, taškám, cestovným báglom, batohom, peňaženkám, kapsičkám, alebo aj šiltovkám. 

Bratia Cormackovci, zakladatelia Herschel Supply nazvali svoju firmu podľa vidieckeho kanadského mesta Herschel v Saskatchewane, kde vyrástli tri generácie ich rodiny. Rovnako ako mnoho starých pohraničných miest, aj historické horolezecké dedičstvo ponorené do zabudnutej doby pomohlo bratom inšpirovať sa pri zavedení vlastnej značky. “Aj keď sme detstvo prežili vo veľkomeste, radi sme sa vracali k nášmu dedovi, opravovali rozbité autá a karburátory a bavili sme sa nekonečne dlho. Túžili sme po starých skúsenostiach, a preto vznikla značka Herschel Supply,“ povedal spoluzakladateľ, Lyndon Cormack.

Značka sa profiluje medzi mladými ľuďmi vo veku 18 až 35 rokov a je založená na vyvolaní pocitu americkej nostalgie - napríklad pomocou remienkov zo syntetickej kože a starodávneho loga, ako aj prostredníctvom názvu, ktorý odkazuje na Herschel, malú  pohraničnú dedinu v Kanade.

© SHOOOS