0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Najviac udržateľné tenisky na svete - Converse CRATER

Chuck Taylor All Star Crater je súčasťou záväzku firmy k dosiahnutiu nulovej uhlíkovej stopy a odpadu. Model je zo štyridsiatich percent recyklovaný, čím sa stal najviac udržateľným modelom v portfóliu Converse.

Značka Converse kladie veľký dôraz na udržateľnosť a zlepšovanie svojej výroby. Pravidelne predstavuje kolekcie Renew, ktoré sa posúvajú o krok bližšie k dosiahnutiu udržateľnosti a maximálnej možnej miery využitia recyklovaných materiálov.

Dizajnéri stáli pred výzvou použiť recyklovanú penu na klasické tenisky Chuck Taylor. Zvršok a správna identifikácia vrchných materiálov či výstuže predstavovali novú výzvu.

Skoro polovica tenisky prešla recykláciou

Na novom modeli Converse Chuck Taylor All Star Crater sa podieľalo viac ako sto ľudí, ktorí spoločne skúmali vlastnosti kráterovej peny, ktorá sa chová inak ako klasické peny využívané na výrobu topánok. Zmenili sa aj základné komponenty tenisiek, ktoré novo obsahujú menej materiálu.

Model Chuck Taylor All Star Crater je súčasťou záväzku firmy Nike na dosiahnutie nulovej uhlíkovej stopy a odpadu. Model je zo štyridsiatich percent recyklovaný, čím sa stal najviac udržateľným modelom v portfóliu Converse. Svoju nedokonale-dokonalú estetikou formuje budúcnosť Renew kolekcií.

Kolekcia Converse Renew a Converse Crater je dostupná v Shooos. Vyberajte rýchlo, lebo čoskoro sa vypredajú posledné kusy. Kolekcia Renew obsahuje aj modely Chuck 70 a Chuck Taylor All Star v rôznych farebných prevedeniach.

Converse Crater na Shooos.sk

O firme Converse

V niektorých ohľadoch Converse poznáš. Converse vyrába Chuck Taylor All Star a One Star už po viac ako jedno storočie a teraz pracuje na vytvorení novej streetové klasiky. To, čo nosíš je inšpirované športom, ulicou a kultúrou, Converse to sleduje a redefinuje s tebou. 

Keď obúvaš Converse, vytváraš autentický pouličný štýl, a to jednoducho tým, že si sám sebou. Nezáleží na tom, či má Conversky na sebe sedemdesiatročná basketbalová legenda na obrázku v knihe alebo ich nosíš na ulici. Chuck Taylor boli vždy “tenisky do pohody”. Nevieme, akou cestou sa vydáš, ale jedno je isté, že Converse vezmeš na tú cestu so sebou.

© SHOOOS