0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Tenisky Converse - objavte symbol kreativity a slobody

13.9.2012 18:11

Converse - značka umelcov, kreatívcov a hudobníkov. Nielen ich. Každý slobodný človek si môže vybrať to, čo chce, čo práve potrebuje a čo sa mu najviac páči. Aby ste mali výber jednoduchší, tenisky pre Vás predvyberáme my - v Shooos.sk. 

Odkedy sme pridali do ponuky obuvi Converse, množstvo topániek a tenisiek sa už značne rozšírilo. Dnes je kopec tenisiek Converse aj v zľavách. Hovoríte, že malý výber? 

Tenisky Converse sú symbolom slobody a kreativity!

Žiadne topánky a obuv nevystihujú to, čo Converse. Za svoju viac ako sto-ročnú históriu sa stalo z týchto topánočiek čosi viac, než len spotrebný tovar na nosenie v konzumnej spoločnosti. Tenisky Converse znamenajú slobodu, slobodu voľby a rozhodovania sa.

Filozofiu rozvinuli do dokonalosti (i keď trochu extrémne) anglickí pankáči v 80-tych a 90-tych rokoch.

Converse je už viac ako značka tenisiek. Ide o kult. Niektorí verní fanúšikovia z roka na rok obúvajú totožné modely, bez ohľadu na vývoj. Spoločnosť Converse existuje už viac ako 100 rokov a obúva významnú časť sveta. 

Firma vznikla začiatkom 20. storočia. Založil ju Mills Converse v meste Malden. Najskôr mala názov Converse Rubber Corporation, pretože vedela vyrábať gumovú podrážku nalepenú na plátený zvršok. Počas I. svetovej vojny nebol veľký záujem pre obuv pre športovcov, čo je logické. S jej koncom sa však zmenila aj filozofia Converse. Prvé tenisky pre športovcov, konkrétne basketbalistov vznikli v roku 1917. Najpredávanejší a najpopulárnejší model tenisiek bol na svete. Dostal názov All Star!

Converse a nadšenie z individuality

Ľudia, ktorí nosia Converse sú väčšinou mladí, ambiciózni, kreatívni a stále veriaci, že práve im patrí svet. K životnému štýlu to nie je ďaleko. Značka Converse majiteľov topánok označila za jedinečné osobnosti. 

Každý je tak nositeľom svojho štýlu a každý jeden je influencerom vo svojej podstate. Kampane Converse sú trúfalé, nádherné a aj kontroverzné. Robia značku jedinečnou a nenapodobiteľnou.

Converse dnes patrí pod Nike

Dnes je Converse plne konsolidovaná divízia firmy Nike. Začiatkom tohto milénia kúpila Nike Converse za 305 miliónov dolárov. Firma bola v úpadku a potrebovala nabrať druhý dych, ktorý do nej tento svetový gigant vniesol prievanom. 

Cieľová skupina zákazníkov sú mladí ľudia. Dnes 15-20 roční mileniáli sú rozhodne jedineční, chcú dobre vyzerať a neriadia sa pravidlami a stereotypmi. Podobne ako Converse. Potrebujú sa prejaviť aj bez súhlasného prikyvovania svojho okolia. Zaraďte sa medzi nich a my Vám vyberieme prekrásne Conversky zo Shooos.sk

© SHOOOS