0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Obuv Clae z vegánskej kože vyrobenej z kaktusu

6.11.2020 19:08

Vegánska koža, etická a udržateľná výroba. Takto sa dá troma slovami charakterizovať obuvnícka firma Clae Los Angeles. Najnovšie si vzali pod patronát vegánske tenisky. Tentokrát zvieraciu kožu nahradili kožou, ktorú dokázali vyrobiť z kaktusov.

Svetový unikát: Prvé kožené tenisky z kaktusu

Clae si dala prednedávnom záväzok o produkovať čo najviac obuvi z stopercentne organického a udržateľného materiálu, ktorý je rovnako čarovný ako inovatívny. V spolupráci s Desserto Ⓡ, nositeľmi ceny Green Product Award za rok 2020 a tvorcami vysoko udržateľnej vegánskej kože na rastlinnej báze, Clae vytvorili prvú tenisku z kaktusovej kože. 

Vegánske topánky Clae

Pozrite si obrázky klasického modelu Clae Bradley z vegánskej kože a usúdite spolu s nami, že tento vývoj ide dobrým smerom. Koža je výbornej kvality a úžasne vyzerá. Modely sú v troch farbách: klasickej bielej, čiernej a vojenskej/kaktusovo zelenej. 

K topánkam organického pôvodu sa vynikajúco hodia šnúrky z recyklovaného nylonu z plastového odpadu a detail pätky vyrobený z netoxického syntetického neoprénu.

Vegánske topánky Clae

Podrážka pochádza zo 100% prírodného kaučuku a získali ju z latexovej miazgy malájskeho dubu (Hevea). Plantáže Hevea sú udržateľné a prispievajú k udržaniu globálnej rovnováhy uhlíka v atmosfére. Malájské duby majú všeobecne kladný vplyv na životné prostredie. Jeho pestovanie prispieva k stabilizácii často narušeného vodného hospodárstva pričom zachytáva vodu a vlhkosť. Existujúce plantáže sú významným miestom akumulácie uhlíka, pretože predstavujú približne jednu štvrtinu všetkých stromových plantáží v trópoch.

Stručne o firme Clae

Od roku 2001 vyrába Clae klasické siluety topánok s dôrazom na materiály, dizajn, pohodlie a výrobné postupy. Clae ponúka minimalistické a nadčasové kúsky, ktoré majú minimálny dopad na životné prostredie.

Vegánske topánky Clae

© SHOOOS