0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

On Running: Príbeh tenisiek s obláčikovou podrážkou

2.4.2021 16:11

Tenisky On Running vznikli v hlavách troch Švajčiarov počas túry vo vysokohorskom prostredí Švajčiarskych Álp neďaleko Engadinu. Cieľ všetkých zakladateľov bol odzačiatku úplne jasný: Vytvoriť revolučnú bežeckú tenisku, ktorá prináša úplne nový pocit z celého behania. Tenisky založili na radikálnej myšlienke: Stlmiť dopady a nárazy pri nich. Po dopadoch mal nasledovať výbušný odraz. V On Running túto teóriu nazývajú "Behom po oblakoch".

Firma On Running vznikla pomerne nedávno: V roku 2010, vo švajčiarskom Zürichu. Ambície mali veľké. Chceli od základov zmeniť svet behu. Za desať rokov odvtedy tenisky On Running obúvajú bežci vo viac ako 50-tich krajinách na celom svete. Milióny ľudí sa stotožnili s touto myšlienkou, vďaka čomu môže nakoniec On Running realizovať aj svoje neziskové, ako napríklad sponzoring utečeneckého bežeckého tímu, a iné altruistické aktivity.

Nič iné nespojí kamarátov viac ako spoločné podnikanie. Takto sa traja bežci a kamoši dali dokopy: Caspar Coppetti, Olivier Bernhard a David Allemann - všetko bežci. Olivier Bernhard hľadal po ukončení profesionálnej kariéry trojnásobného Majstra sveta v duatlone a niekoľkonásobného víťaza Ironmana bežeckú obuv, ktorá by mu poskytovala dokonalý pocit pri behu. Ako Majster sveta vedel, čo hľadá a čo konkrétne potrebuje. Popri hľadaní sa stretol s rovnako zmýšľajúcim švajčiarskym inžinierom, ktorý mal nápad na nový druh bežeckej obuvi. V nasledujúcich rokoch umožnila dokonalá symbióza skúseností a technických znalostí dokončiť túto prvú radikálnu myšlienku.

On Running - tenisky

Obaja muži vyvinuli desiatky prototypov pri zachovaní základného konceptu: tlmený dopad, pevný odraz.Prototypy tenisiek a pocit z nich, ktorý mali pri behu presvedčil oboch ďalších spoločníkov. Spolu s Bernhardom formálne založili spoločnosť On v Zürichu, v januári 2010. Ich misia: vyvinúť produktový rad plne navrhnutý vo Švajčiarsku pomocou najnovšej technológie. Firma rýchlo akcelerovala. Už o mesiac neskôr vyhrali prestížnu cenu ISPO Brand New Award za inovácie v športe. Testovací bežci boli nadšení. V júli 2010 sa ocitli tenisky On Running na pultoch prvých obchodov.

Počas viac ako desaťročnej histórie si tenisky On Running obľúbili špičkoví triatlonisti, atléti, ironmani, olympionici a bežci. Firma k prvému pridala ďalšie ocenenia z výstavy ISPO, medaily z olympiád (napr. triatlon v Londýne 2012 a iné). Viaceré magazíny a samotní bežci hodnotili On Running ako výnimočné bežecké tenisky.

Dnes si môžete bežecké, ale aj lifestyle topánky On Running kúpiť vo viac ako 6500 obchodoch v 50 krajinách na svete. Okrem svojej európskej centrály v Zürichu spoločnosť On otvorila pobočky v USA, Japonsku, Austrálii a Brazílii. Na výrobkoch vyhrávajú medzinárodné ocenenia za dizajn a technológie. A vyzerá to tak, že On Running sa iba rozbieha. Rozbehol sa aj v Shooos, kde Vám ponúkame to najlepšie z lifestyle, alebo bežeckých klasík On Running.

On Running - tenisky

© SHOOOS