0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Osprey: najlepšie batohy do mesta, prírody, alebo na bike

19.1.2021 18:24

Osprey je americký výrobca batohov. Za skoro 50 rokov existencie sa stal svetovým lídrom v produkcii batohov. Batohy Osprey patria medzi svetovú špičku: Nielen svojou kvalitou, ale tiež prístupom. Osprey chce byť najviac udržateľnou a najinovatívnejšou outdoor firmou na svete. 

Dejiny: Každá aktivita si vyžaduje svoj špeciálny batoh

Značka Osprey vznikla v roku 1974 v Kalifornii. Jej zakladateľ, hlavný dizajnér Mike Pfotenhauer, mal túžbu a množstvo nápadov ako vyrábať inovatívne batohy v najvyššej kvalite. Držal sa hesla: backpacks that fit better will feel better. Značka je v súčasnosti popredným výrobcom batohov na rôzne outdoorové aktivity cez cestovanie, turistiku, behanie, lezenie až po momentálne populárnu cyklistiku.

Inovácie: Množstvo doplnkov, ktoré Vás presvedčí

Medzi kľúčové inovácie spoločnosti Osprey patrí chrbtový systém AntiGravity ™. Osprey je tiež priekopníkom v rade doplnkov a technológií na zlepšenie zážitku a pohodlia pri športových aktivitách, akými sú doplnky na vychádzkové palice Stow-on-the-Go ™, nastaviteľný bedrový pás Fit-on-the-Fly ™ a Lid-Lock ™, vďaka ktorému môžeš upevniť prilbu na vak ked ju práve nepotrebujete.

Značka okrem kvalitných technológií a špičkových materiálov pracuje s inovatívnou technológiou inovácie AirSpeed™ v modeloch Hikelite, Exos & Eja a Ultralight Levity.

Batohy Osprey

Batohy dizajnované špeciálne pre dámy

Spoločnosť Osprey myslí aj na ženy a už 25 rokov navrhuje a vyrába sortiment batohov špecifických pre ženy, čo zodpovedá ergonomickým požiadavkám s ohľadom na ženské telo. 

V roku 2003 prichádza značka pre jej veľký dopyt aj na európsky trh. Osprey sa odvtedy stala najrýchlejšie rastúcou značkou batohov v Európe. 

Okrem čisto funkčné ženských batohov firma Osprey myslí aj na najmenších. Séria nosičov pre deti patrí k najvymakanejším na trhu. 

Funkčný dizajn za dostupnú cenu

Za posledných 15 rokov vzrástol záujem o outdoorové aktivity a zdravý životný štýl. Technolģia sa zlepšuje v závislosti od nárokov používateľov a prináša dostupné technologicky vyspelé produkty za dostupnú cenu. Outdoorové vybavenie sa prispôsobuje - je ľahšie a spratnejšie. Osprey si drží tento trend a ponúka vybavenie, ktorého nosenie je pohodlné. 

Značka používa tie najkvalitnejšie materiály aby poskytla inovatívny dizajn ktorý vydrží. Dvojročný vývojový proces každého nového batohu vo výsledku prinesie kvalitné riešenie. Značka spolupracuje so skupinami športovcov a nadšencov outdoorových aktivít pre získanie priamej spätnej väzby. Všetky produkty sú vyvíjané s ohľadom na koncového používateľa, a preto pri vývoji nových produktov vždy počúvame spätnú väzbu od zákazníkov.

Zodpovednosť za životné prostredie a program SecondLife

Rok 2020 bol pre značku osprey v oblasti eko produkcie veľkým míľnikom. Značka si dala za cieľ stať sa najpokrokovejším, transparentnou a najudržatelnejším výrobcom produktov na svete. 

Ich cesta udržateľnosťou začala v roku 1974 vytvorením prvého batohu. Navrhovaním vysoko kvalitných a odolných batohov, ktoré sú vyrobené tak, aby vydržali, sa vždy snažili minimalizovať množstvo materiálu, ktoré putuje na skládky, a chrániť prostredie.

Tento étos bol spojený s pretrvávajúcou vierou v udržateľnosť a zodpovednosť za životné prostredie. Záruka All Mighty Guarantee zaisťuje, že kdekoľvek je to možné, batohy budú opravené a odoslané späť do obehu, čím sa predĺži životnosť. Spoločnosť a jej program SecondLife renovuje batohy a vracia ich späť do rúk nových dobrodruhov.

Batohy Osprey

© SHOOOS