0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Osprey: Nielen výrobca batohov, ale líder v udržateľnosti

21.1.2021 10:33

Osprey už v roku 2020 dosiahol, že 100% produkcie batohov je udržateľných. Čo to znamená si vysvetlíme nižšie. Podstatné je, že firma je jednou z najinovatívnejších v segmente outdoor doplnkov v oblasti ekologickej sebestačnosti, pričom zároveň podporuje desiatky ekologických projektov vrámci celého sveta. 

Kľúčovým prístupom stratégie udržateľnosti je ochrana a zachovanie všetkých prírodných prostredí. Osprey udržiava partnerstvo s EOCA (Európska asociácia ochrany prírody) ako členom a sponzorom niekoľkých iniciatív po celej Európe a na celom svete. Od čistenia umelo vytvorených štruktúr od horských biotopov po snahy o ochranu dravých vtákov - Osprey hľadá spôsoby, ako chrániť životné prostredie pre budúce generácie. To si na tejto značke ceníme najviac a preto sme ju zaradili do portfólia Shooos. V Shooos nájdete najväčšiu ponuku Osprey na Slovenskom trhu.

Zodpovednosť za životné prostredie a program SecondLife

Rok 2020 bol pre značku osprey v oblasti eko produkcie veľkým míľnikom. Značka si dala za cieľ stať sa najpokrokovejším, transparentnou a najudržatelnejším výrobcom produktov na svete. 

Ich cesta udržateľnosťou začala v roku 1974 vytvorením prvého batohu. Navrhovaním vysoko kvalitných a odolných batohov. Batohy vyrábajú tak, aby vydržali, minimalizovali množstvo materiálu, ktoré putuje na skládky, a chránili tak prostredie. Tento étos bol spojený s pretrvávajúcou vierou v udržateľnosť a zodpovednosťou za životné prostredie. 

Batohy Osprey

Záruka All Mighty Guarantee zaisťuje, že kdekoľvek je to možné, batohy budú opravené a odoslané späť do obehu, čím sa predĺži ich životnosť. Spoločnosť a jej program SecondLife renovuje batohy a vracia ich späť do rúk nových dobrodruhov.

Osprey sa tiež ako zodpovedná značka snaží minimalizovať spotrebu chemických látok pri úprave povrchov textílií a posúvať sa smerom k udržateľnejšej alternatíve. Na jar 2020 priniesla značka produkty s inovatívnou impregnáciou bez obsahu PFC. Táto nová chémia vyvažuje technický výkon a udržateľnosť tak, aby spĺňala vysoké štandardy spoločnosti Osprey.

Budúcnosť Osprey = spoločenská zodpovednosť a enviro projekty

Prísľub stať sa najprogresívnejšou, najtransparentnejšou a najudržateľnejšou značkou na celom svete so sebou prináša potrebu nových procesov aj nových spôsobov myslenia. Pri vývoji nových udržateľných výrobkov Osprey vyvinul nový prístup: Corporate Social Responsibility- Spoločenská zodpovednosť firmy.

Osprey hľadá projekty, ktoré majú pozitívny vplyv na svet okolo nás, lokálne ale aj globálne. Osprey je členom EOCA (Európska asociácia ochrany prírody) a spolufinancoval niekoľko významných európskych projektov. Cez partnerstvo s EOCA finančne podporili napríklad Mountain Wilderness Project. Vrámci projektu vyčistili odpad a umelo vytvorené štruktúry z horských biotopov v celej Európe. Lokálne Osprey podporil napríklad Osprey Reintroduction Project, ktorého cieľom bolo a je podpora návratu ohrozených dravých vtákov na pobrežie Dorsetu vo Veľkej Británii.

Recyklované batohy Arcane z PET fliaš

Mestské batohy Arcane, ktoré predávame v Shooos.sk vyrobili každý z desiatich plastových fliaš. Namiesto vyhodenia tohto spotrebiteľského odpadu tento našiel ďalšie využitie v celej sérii prekrásnych batohov a tašiek. Iba v Európe sa za rok 2020 iba z tohto jedného modelu podarilo zrecyklovať vyše 300-tisíc plastových fliaš a odpadu.

Séria Arcane využije  a zrecykluje 10 plastových fliaš na jeden ruksak. Do konca roka 2020 sa len  v Európe podarilo zrecyklovať viac ako 300 000 plastových fliaš.

V roku 2021 bude z recyklovaných PET fliaš vyrobená tiež ďalšia séria batohov a to Osprey Daylight. Ide o najpredávanejšie batohy a bestsellery, čiže množstvo plastového odpadu využité na túto sériu radikálne stúpne.

Batohy Osprey

© SHOOOS