0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

PF Flyers – oživenie americkej ikony

10.12.2014 18:10

Pf Flyers je ikonická americká značka, ktorá dlho-dlho konkurovala obuvi Converse, potom však skoro zanikla. Na začiatku nového milénia ju však oživili a opäť sa pomalinky dostáva na výslnie, získava srdcia skalných zákazníkov.

Ako to celé začalo? História je podobná Converse. Na prelome 19. a 20. storočia zistili výrobcovia pneumatík, že guma, vulkanizovaný kaučuk, nájde svoje ďalšie využitie: obuv. Zistili, že namiesto obúvania áut je vhodné ju použiť na obúvanie ľudí a vznikali prvé gumené podrážky a prvé tenisky. (u nás niečo podobné zaviedli Baťovci, vo Francúzsku Palladium Boots)

V roku 1933 takto experimentovali v USA aj ľudia, ktorí sa neskôr spojili okolo značky PF FLYERS. Snáď boli prví, ktorí si dali patentovať vložku do topánok. O štyri roky neskôr začali vyrábať aj takto pomenované topánky.

Po vojne sa stala značka PF jednou z najobľúbenejších v Amerike. Vyrábali tenisky do „práce, na relax a šport“. Basketbalové hviezdy nosili PF Flyers (ešte pred nástupom, či len existenciou Adidas, Nike) a obúvala ich tiež americká armáda.

V 70-tych rokoch predal zakladateľ PF Flyers firmu konzorciu Converse. Zlúčenie značke nepomohlo a tá upadla pomalinky do zabudnutia. Z času na čas si na ňu spomenuli v hollywoodskych ateliéroch a objavila sa aj v niekoľkých filmoch.

Novú históriu začal písať New Balance, ktorý PF Flyers kúpil. Dedičstvo sa firma snaží oživiť, čo sa jej v poslednej dobe nesmierne darí. Vzniklo množstvo ikonických modelov a klasické tenisky si získavajú čoraz väčšiu popularitu u amerického spotrebiteľa. Značka znovu získava silu a zostáva verná svojmu pôvodnému poslaniu: šiť kvalitné klasické tenisky v autentickom americkom štýle

tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers tenisky PF Flyers
© SHOOOS