Príbeh troch udržateľných značiek: CHPO, Chrome a Clae

Čo spája značky CHPO, Chrome a Clae? Okrem toho, že je to začiatočné písmeno C, ide o tri mladé a slobodné značky, ktoré sa snažia presadiť v globálnej konkurencii svetových brandov. Všetky značky prispievajú k rozvoju udržateľnej spoločnosti a preto sa ich snažíme promovať aj v Shooos.sk. 

Na produkciu topánok, tenisiek a doplnkov využívajú najnovšie materiály, recyklujú už raz použité a nosené veci, alebo plastový odpad. Vytvárajú veci funkčné, moderné, ktoré okrem iného už len tým, že ich nosíte počas dlhého obdobia svojho života chránia pred masívnou fast fashion.

CHPO - Made for Everywhere

CHPO je značka, ktorá vyrába okuliare z 100% recyklovaných plastov, alebo hodinky, čo spĺňajú všetky environmentálne normy a opatrili ich tiež vegánskou kožou.

Prvou zo značiek, ktorú Vám predstavíme a má medzi vami svojich fanúšikov je značka CHPO. CHPO vznikla v roku 2003 vo Švédsku a inšpirovala sa skateboardingom, hudbou a umením. Heslo “Made for Everywhere” hovorí o tvorbe produktov dostupných pre každého s ohľadom na vynikajúci dizajn, kvalitu a cenu.

CHPO, ktorá vyrába najmä hodinky a okuliare, zastáva názor rovnocennej a slobodnej spoločnosti bez rasizmu, homofóbie a nenávisti voči ženám. V rámci programu Made for Everywhere každú sezónu spolupracuje s neziskovými alebo charitatívnymi organizáciami, pričom 100% zisku venuje na ich účel.

CHPO na výrobu svojich okuliarov používa 100% recyklovaný plast. Spolu s textilným vreckom, ktoré je vyrobené z recyklovaných PET fliaš, tak vytvárajú ekologický dizajn. Plastové vrecká, v ktorých sú okuliare CHPO zabalené, vyrobili z kukurice. 

Okrem okuliarov má vo svojom portfóliu značka CHPO aj náramkové hodinky. Tie sú schválené asociáciou PETA, sú recyklovateľné a zodpovedajú environmentálnym normám EÚ. CHPO vedia, že vegánska koža je cesta. Viete to aj VY ?

Hodinky a okuliare CHPO

Chrome Industries - Sloboda cez obmedzenia

Prvý výrobok Chrome Industries vznikol viac ako dve desaťročia dozadu. Išlo o tašku, ktorú vyrobili u vojenských plachiet. Priemyselný nylon a spona z bezpečnostných pásov sa stala ikonou Chrome a našla si fanúšikov na celom svete. Tento počin definoval spôsob výroby značky Chrome: “Freedom through limitations”

Podľa Chrome iNdustries nepotrebujú ľudia veľa vecí, ale veci, ktoré sú funkčné a čo najdlhšie vydržia. Funkčný minimalizmus, tak by sa dalo charakterizovať dvoma slovami ďalšie heslo Chrome. Menej, ale funkčných a dokonalo prepracovaných vecí. V takomto duchu značka tvorí: úžitkovosť a praktickosť je prvoradá.

Produkty, ktoré značka Chrome vyrába sa inšpirovali zásadne životným štýlom veľkomesta. Veď preto má Chrome Industries štyri obchody v New Yorku. Chrome Industries je životný štýl v meste. Inšpirovaný životom na križovatke tvorivosti a vynaliezavosti. Snúbi v sebe umenie, hudbu, fotografiu, bicykel a skate. Netvorí produkty pre ľudí žijúcich v meste. Vytvára mesto.

Chrome Industries Backpacks

CLAE - Nový pohľad na moderné topánky

Na začiatku deväťdesiatych rokov boli farebné a retro tenisky výstrelkom éry.  Ale práve v tejto ére skateboardingu sa spoločnosť CLAE rozhodla uviesť na trh hybridnú kolekciu, ktorá poskytovala pohodlie, aké poskytujú tenisky, v klasickom, konzervatívnom štýle topánok.

Od svojej koncepcie v roku 2001 si značka vytvorila cestu, ktorá kombinuje tradičnú estetiku obuvi s potrebami a želaniami moderného spotrebiteľa - čo značka nazýva „novou perspektívou modernej obuvi“.

Korene CLAE sa inšpirovali ulicou - skate a korčuľami a napriek tomu vytvárajú čisté a jednoduché vzory. Vyrábajú klasické siluety tenisiek s rafinovanými tvarmi, prémiovými materiálmi, ktoré sú nositeľmi štýlu pohodlia bez ohľadu na to, čo si k nim oblečiete a kam sa v nich vyberiete.

Obuv Clae

© SHOOOS