Recyklované tenisky Nike - pozrite si Nike z odpadu

Spoločnosť vyrábajúca tenisky Nike prišla s iniciatívou „Move to Zero“ - vyrábať pre svojich zákazníkov odevy a obuv z recyklovateľných materiálov. Z pôvodného nápadu sa rýchlo stale koncept ktorý začal toto leto s modelmi tenisiek Space Hippie a Vapormax 2020. 

Špeciálnu pozornosť ale venujme ich poslednej kolekcii “Reycled Canvas Pack” ktorá prináša päť najobľúbenejších klasických siluet v recyklovateľnom prevedení zvršku. Súčasťou kolekcie sú dva jubilejné modely Air Max 95 a Air Max 90, Daybreak, Cortez a dve farebné prevedenia Air Force 1.

Recyklované plátno z odpadu

Všetky tenisky majú zvršok z recyklovaného plátna, na výrobu ktorého sa používa priadza pochádzajúca z textilného odpadu Nike. Medzi ďalšie udržateľné prvky patria kožené detaily z materiálu Flyleather, ktoré sú vyrobené z najmenej 80% kožených vlákien. Penové jazyky a šnúrky tenisiek sú taktiež z recyklovateľných materiálov.

Na recyklované materiály, ktoré by sme si na prvý pohľad možno nevšimli, odkazuje estetika tenisky, ktorá zahŕňa odhalené lemy, viditeľné prešívanie a drsnejšiu štruktúru zvršku.

Nike Air Max 95 “Recycled Canvas”

Model Air Max 95 odkazuje na tento štýl zemitými tlmenými odtieňmi, ktoré lemuje tmavošedá na špičke a jazyku tenisky. Jednotlivé farebné vrstvy tenisky obsahujú rôznofarebné menšie kúsky voľných nitiek. 

Samotná podrážka svetlomodrej farby je zaujímavá jemnými škvrnami ktoré by mohli byť vedľajším produktom procesu recyklácie alebo zaujímavým detailom ako charakter recklovanej tenisky podporiť. Detaily tenisky sú svieže a Nike pracuje s farbou Barely Volt ktorá sa objavuje aj na iných modeloch. 

Ak vediete udržateľný spôsob života alebo s tým chcete práve začať Nike Air Max 95 sú ideálnou voľbou.

© SHOOOS