Spolupráca adidas Stan Smith x Disney (Primegreen Character Pack)

12.2.2021 15:02

adidas prišiel túto jar s novou exkluzívnou spoluprácou: Stan Smith x Disney. Na jednoduchých klasikách Stan Smith vyobrazujú postavičky z rôznych kultových Disneyoviek, filmov či rozprávok. Všetky tenisky sú zároveň zo 40% z recyklovaných materiálov. V Shooos disponujeme skoro všetkými z nich.

adidas Stan Smith Primegreen Character Pack

Stan Smith x Star Wars sme Vám predstavili v inom blogu. Na teniske je zobrazený Mr. Yoda a predpokladáme, že sa ihneď vypredá. Ostatné tenisky Stan Smith disponujú tiež zelenými postavičkami: adidas Stan Smith Primegreen „Character Pack“ obsahuje šesť farebných prevedení. V Shooos si môžete vybrať z týchto troch: Kermit (Muppets), Mike Wazowski (Monsters, Inc), Tinkerbell (Peter Pan) a tiež spomenutý Yoda. 

Mermit (Muppets) x adidas Stan Smith (SKU: FX5550)

Model s postavičkou Kermit the Frog x adidas Stan Smith si zachováva klasický kožený, biely tvar, ktorý je pre tento model charakteristický. Strany tenisiek okrem perforovaných troch pásov zdobí aj ilustrácia samotného žabiaka. 

Teniska opäť využíva jazyk a pätu na farebné detaily ktoré sú v tomto prípade v jasnej zelenej farbe. Citát ‘It’s not easy being green' perfektne dotvára hravý dizajn tejto kolekcie. Celý model spolu s bielou podrážkou a zelenými detailami pôsobí štýlovo a je len na vás, či ho budete považovať za konzervatívny, alebo práve naopak. 

adidas Stan Smith Primegreen Character Pack

Tinkerbell (Peter Pan) x adidas Stan Smith (SKU: FZ2714)

Postavička Tinkerbell vznikla ešte v roku 1904 na základe svetoznámej novely Peter Pan. Svoju kreslenú podobu, pod akou ju poznáme dnes, získala vďaka americkému štúdiu Walt Disney v roku 1953. 

Tento rok ju adidas použilo ako jeden z motívov vo svojej novej edícii. Celkový dizajn modelu Stan Smith pôsobí naozaj rozprávkovým dojmom, Základná biela silueta s perforáciou na stranách je oživená dúhovými detailami. Šnúrky kombinujú jemné pastelové odtiene žltej, modrej a zelenej. Päta je zdobená vyšívaným, farebným vzorom v rovnakých odtieňoch. 

adidas Stan Smith Primegreen Character Pack

Mike Wazowski (The Monsters, Inc) x adidas Stan Smith (SKU: FZ2706)

Spôsob akým pristúpila spoločnosť adidas a jej dizajnéri k tomuto modelu sa trochu odlišuje od tých predchádzajúcich. To ho robí atraktívnym. Samotná teniska, so šnurovaním a jazykom, je v neutrálnej farbe, z materiálu Primegreen, ktorý je obľúbenou ekologickejšou alternatívou. Konzervatívnu siluetu modelu Stan Smith ale narúša kontrastná podrážka v odtieni zelenej totožnej so samotnou postavičkou. 

Silueta animovanej postavičky Mike Wazowski sa na ikonickej teniske objavuje hneď niekoľko krát a vždy v inej polohe. Oči tejto jednookej príšerky sú vyšívané, čo tejto spolupráci dodáva prémiový dojem. Ak je Mike Wazowski to, čo ste na rozprávke The Monsters milovali, nie je nad čím premýšľať. 

adidas Stan Smith Primegreen Character Pack

© SHOOOS