0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Superfeet – ako prispôsobiť vložku chodidlu

14.12.2014 23:13

Vložky do topánok Superfeet sú momentálne jednotkou na trhu. Nižšie si pozrite inštruktážne video, ktoré Vám predstaví ako si prispôsobiť ortopedické vložky na Vaše nohy.

Superfeet sa predávajú na konkrétnu veľkosť nohy. Nie sú, na rozdiel od topánok, číslované. Namiesto čísiel majú označenie písmenami. Napríklad vložka Superfeet s veľkosťou E je na 8,5 až 10 UK. Znamená to iba jedno, že aj keď nemáte nohy rovnaké, vložky si viete sami prispôsobiť presne tak, aby Vám sadli. Prispôsobovanie je názorne ukázané vo videu.

Superfeet u nás nemajú konkurenciu. Ostatné vložky do topánok sú príliš mäkké, pretože sa nevyrábajú lisovaním. Superfeet sa lisujú a plast tak pod pätou získava výrazne vyššiu tvrdosť. V tom spočíva celá filozofia Superfeet. Čím je kontakt so zemou pevnejší, dochádza k výraznejšiemu prenosu sily z chodidiel na povrch, žiadne sily sa tu nestrácajú, chodidlá sú pevne podopreté.

Pre porovnanie si predstavte, že chodíte po pláži, alebo stúpate po žinenkách v telocvični. Piesok Vám pod nohami kĺže, ani na žinenkách sa necítite stabilný. Superfeet imitujú pevnejší povrch a teda dodávajú stabilitu celému Vášmu pohybu.

Okrem pozitívneho vplyvu pri chôdzi majú vložky aj ozdravujúce a preventívne účinky. Nezaťažujete pri chôdzi chrbát a kĺby, nerobíte rôzne postranné pohyby atď. Viac o použití vložiek Superfeet si môžete prečítať v tomto našom článku: Prečo sú kvalitné vložky do topánok dôležité?

Superfeet na Shooos.sk
© SHOOOS