0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Tenisky Adidas Superstar – legenda medzi topánkami

Tenisky Adidas Superstar patria už viac ako 40 rokov k najobľúbenejšiemu a najpredávanejšiemu z modelov obuvi od nemeckej firmy Adidas. Kultový model je bestsellerom aj teraz po londýnskej olympiáde, keď americkí basketbalisti nezadržateľne získali opäť zlaté medaile.

Tenisky Adidas Superstar v obchode Shooos.sk (pohľadajte medzi Adidaskami:)

Tenisky Adidas Superstar II - black white

Tenisky Adidas Superstar patrili pôvodne basketbalistom. Vznikli koncom 60-tych rokov 20. storočia. Avšak veľkú popularitu si topánky získali potom, ako ich začala nosiť väčšina z klubov americkej basketbalovej asociácie - NBA.

Mali totiž protišmykovú podrážku, ktorá nezafarbila podlahu. O prsty na nohách sa postarala vystužená špička topánky, ktorá je charakteristickým prvkom obuvi dodnes. Tenisky Adidas Superstar

Tenisky Adidas Superstar

Adidas Superstar ako symbol mladej generácie v 80-tych rokoch

Okrem basketbalových superstaaar neboli tenisky iba obuvou športovcov. Za krátke obdobie 70-tych rokov sa z športovej obuvi stala streetová klasika.Tenisky Adidas Superstar boli veľmi pohodlné a praktické, ľudia ich nosili namiesto každodennej obuvi.

Traduje sa, že priekopníkom Adidas Superstar ako lifestyle topánočiek je rapová skupina Run DMC z Queensu. Chalani sa odmietli podriadiť vtedajším zvyklostiam v obliekaní sa. Vystupovali tak, ako zvykli chodiť po ulici.

Tenisky Superstar sa stali symbolom mladej generácie. Symbolom zostali dodnes, po viac ako 40 rokoch od vzniku pôvodného modelu.

Špeciálna edícia k 35. výročiu?

Za zmienku stojí promo edícia obuvi z roku 2005. Škoda reči, pozrite si tenisky na plagáte sami. Všetzky sa sem nevojdú tak vám ponúkame aspoň city series

Adidas Superstar - city series

Adidas Superstar na Shooos.sk

Superstary sú momentálne asi najpredávanejším modelom Adidas. Ide o pohodlnú koženú obuv s vystuženou zadnou stavbou a pogumenou špičkou. Dnes nepatria k výstredným topánkam, ktoré by charakterizovali generáciu, ale nosia ich mladí ľudia všeobecne. Tenisky Adidas Superstar sú totožné pre mužov a tiež pre ženy. Líšia sa len dostupnými veľkosťami.

V obchode Shooos.sk máme momentálne asi 5 modelov tenisiek Adidas Superstar. Ide o verziu Adidas Superstar II, s jasnými retro náznakmi. Pozrite sa sami.

Adidas Superstar - Starwars

© SHOOOS