0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Tenisky Stan Smith už iba z recyklovaného polyesteru?

adidas si dal veľkolepý záväzok. Do roku 2024 nahradí všetok bežný plast vo svojich topánkach a teniskách recyklovaným plastom. Tzv. "virgin polyester" (teda bežný PET, obyčajný plast) v tejto krátkej dobe nahradí ekologickejšou alternatívou: recyklovaným polyesterom. Aj vy by ste preto mohli triediť vlastný odpad, ktorý sa Vám neskôr možno vráti ako novučičké tenisky adidas. 

Politika firmy adidas je jasná: spoločnosť chce byť dlhodobo udržateľná. Podobné iniciatívy (pokiaľ nie sú len marketingovými ťahákmi) sú výborné. adidas v tejto tradícii pokračuje. Už skôr presadzovali iniciatívu Parley for Ocean, kde vyrábali desiatky tisíc tenisiek z plastového odpadu v oceánoch. Aktivita síce neodstráni problém prebytkov plastového odpadu, avšak ide iba o začiatok dlhotrvajúcej cesty. Tenisky napriek tomu, že boli z odpadu, vyzerali náramne dobre.

Tento rok uvidíme recyklovaný plast najmä na kolekcii Stan Smith. Do popredia sa dostanú vďaka limitovaným edíciám adidas Stan Smith x Disney. Vrámci spolupráce sa nechali dizajnéri z adidas inšpirovať postavičkami filmového štúdia. Či už je to svetoznámy Yoda zo Star Wars, The Monsters, alebo iné. Celá kolekcia Stan Smith tohto roku dostala názov Primegreen, pretože ju tvoria výsostne zelené postavičky, ... a tiež samozrejme preto, aby poukazovala na svoje ekologické posolstvo. 

Stan Smith Primegreen Wotherspoon

Stan Smith Primegreeen x Sean Wotherspoon

Tenisky stoja na začiatku ekologickejšieho produktu. Tento pár je tak súčasťou prvého odvážneho kroku k lepšej budúcnosti. Grafika sa inšpirovala ručnou kresbou. Pripomína, že každý z nás má svoju jedinečnú úlohu v procese budovania budúcnosti (heslo pripomínajúce obdobie budovania socializmu). Topánky sú súčasťou série Primegreen: 50% zvršku je z recyklovaného materiálu bez plastu. Od roku 1973 zostali tenisky Stan Smith viac-menej rovnaké. adidas hovorí, že teraz je potrebné ich zmeniť. Nastal čas, aby sa klasická obuv stala udržateľnejšou. Tenisky Stan Smith sú nadčasové ikony. Pravdepodobne ich obúvali už vaši starí rodičia. Dnes, keď sa adidas vydáva na cestu bez plastového odpadu, obnovuje svoje ikony udržateľným spôsobom. Je čas urobiť krok bližšie k čistejšej budúcnosti. 

Stan Smith Primegreen Wotherspoon

Štýl a udržateľnosť by nemali ísť len ruka v ruke - patria k vašim nohám. Konkrétne tieto tenisky, ktoré nájdete aj v Shooos dizajnoval Sean Wotherspoon. Sean je ikona streetwearu. Navrhol viaceré spolupráce, medzi inými unikátne modely a limitované tenisky LEGO x adidas ZX 8000, Nike Air Max 1/97 a iné. Hravá grafika na klasickom modeli tenisiek Stan Smith odkazuje na našu planétu, zodpovednosť za životné prostredie a prírodu. Všetko hravými a veselými farbami, ktorými sú tieto vzory a kvetinky vtlačené, alebo vyšité do pôvodného korpusu tenisky. 

Stan Smith Primegreen Wotherspoon

Stan Smith Primegreen Wotherspoon

© SHOOOS