0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Vianočné darčeky pre vegánov

Viete o svojich blízkych, že by ocenili darčeky, ktoré nemajú zvierací pôvod? Pri výrobe týchto darčekov neublížili ani jednému zvieraťu, neobsahujú zvieracie časti ani prvky. Takýchto produktov máme skladom veľké množstvo. Vyberáme niekoľko z nich.

Produkty z kolekcii si môžete zakúpiť tu:

topánky Clae

oblečenie IrieDaily

vegánske Dr. Martens

hodinky CHPO

vegánske tenisky adidas

Clae Los Angeles - klasické tvary s novými materiálmi

Vegánska koža nie je pre Clae novinkou. Okrem prémiovej kože používajú na stále väčšiu časť kolekcie syntetickú kožu. Clae je v tejto oblasti inovátorom a lídrom v obuvníckom priemysle. Budúci rok plánuje svoje kožené bestsellery odieť ešte aj do kože vyrobenej z mexických kaktusov. 

Vianočné darčeky pre vegánov

Vegánske topánky Dr. Martens

Koža je základným materiálom pri výrobe väčšiny obuvi Dr. Martens. Dnes vieme klasickú bravčovú kožu výborne nahradiť umelou kožou. Vegánske produkty sú dokonca lacnejšie ako produkty z kože zvierat a so žiadnym zvieraťom neprišli do kontaktu. 

Vegánska koža je dnes plnohodnotnou náhradou kože a využíva sa pri obuvi stále viac a viac. Aj také kožené klasiky ako Dr. Martens začali svoje modely vyrábať z vegánskej kože. Zo skúsenosti v Shooos vieme, že práve vegánske Dr. Martens sa vypredajú ako prvé. Všimli si to aj v anglickej firme a každým rokom je vegánska časť kolekcie väčšia a väčšia. Otázka: Bude časom väčšina produkcie Dr. Martens vegánska?

Vianočné darčeky pre vegánov

Hodinky CHPO s vegánskym remienkom

CHPO je mladá značka. Vyrába hodinky, okuliare, doplnky. Veľkú časť tržieb venuje podpore minoritných skupín obyvateľstva a na projekty, ktoré pokladajú za zmysluplné. Zhodou okolností aj zmyslupné sú! Zbieranie odpadu a podpora mladých znevýhodnených skupín obyvateľstva, upozorňovanie na globálne oteplovanie, ekologické problémy, alebo nadáciu Protect Our Winters. 

Hodinky CHPO si môžete kúpiť s koženými remienkami. Avšak remienky sú z vegánskej kože. Vlastnosti majú totožné, možno lepšie, ako originál kožené.

Vianočné darčeky pre vegánov

Vegánske tenisky v adidas Originals

Vegánske prevedenie kultových modelov adidas priniesla firma v kampani “Our Icons Go Vegan”. Do vegánskej podoby odeli adidas Superstar. adidas Originals “Vegan” Superstar sprostredkúvajú originálnu siluetu a úplne vylučujú použitie živočíšnych produktov. Zatiaľ čo ich vzhľad je na nerozoznanie podobný od starších a tradičných modelov, ich spracovanie nás približuje budúcnosti.

Model Adidas Superstar vo vegánskej verzii je ako stvorený pre vegánov a pre spotrebiteľov ohľaduplných k životnému prostrediu. Tieto topánky úplne eliminujú použitie živočíšnych produktov, zatiaľ čo hladký syntetický zvršok je vyrobený z recyklovaného materiálu. Všetky materiály použité v tomto produkte, vrátane lepidiel a farieb, neobsahujú živočíšne zložky.

Vianočné darčeky pre vegánov

© SHOOOS