0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Zimná obuv – aká by mala byť?

11.11.2014 17:14

Zimná obuv vhodná do nepriaznivých chladných podmienok a na zimu je základom každého oblečenia. Nohy v teple sú alfou a omegou turistu.

Ponuka zimnej obuvi na Shooos.sk

Vlastnosti zimnej obuvi:

Zateplenie. Vonku je do pása snehu a -25 stupňov Celzia? V kvalitných topánkach si to ani nevšimnete, pretože nohy zostanú v teple. Salomon Tundra je certifikovaná bota do mínus 40 stupňov. V ponuke máme aj ďalšie kvalitné topánky.

Podrážka. Nemala by sa šmýkať, alebo by mala šmýkanie čo najviac eliminovať. Rôzne značky, rôzne druhy gumy, ktorou je osadená podrážka. Spýtajte sa predajcu, či má obuv protišmykovú podrážku, alebo nie. Salomon disponuje podrážkou Contagrip, Adidas zasa práve kvôli gume na podrážke kúpil kvalitnú, no menšiu firmu – Five Ten.

Nepremokavá membrána. Niektoré jesenné modely obuvi disponujú membránou gore-tex (je to na nich väčšinou napísané), niektoré firmy majú na topánkach inú membránu. Avšak nie každá topánka s membránou je aj nepremokavá. Pozrite si, či nemôže do obuvi zatiecť voda okolo jazyka (napr. Palladium Boots majú jazyk prišitý k zvršku), alebo či majú topánky podšité švy, cez ktoré sa dnu dostane voda najľahšie.

Hmotnosť. Ideálne je, aby boli topánky čo najľahšie. Častokrát je práve hmotnosť problémom zimných topánok, ktoré (aby sa zachovali všetky vyššie spomenuté vlastnosti) bývajú príliš mohutné a masívne. Pýtajte sa preto na hmotnosť obuvi v obchode, prípadne si obuv čo najlepšie vyskúšajte sami.

Kvalita versus imidž?

Spýtajte sa sami seba, či chcete funkčné topánky, turistické, snehule, alebo dokonalé imidžovky, limitované edície. My v Shooos.sk to vieme pohotovo skĺbiť. U nás nájdete limitované topánky, napríklad Onitsuka Tiger, DVS, Palladium Boots, ktoré nemá žiaden obchod na Slovensku. Nepotrebujete obuv, ktorú má každý. Ak chcete vyniknúť, pozrite si ponuku, čo sa skrýva na našom pulte. Vyberali sme pre Vás pozorne.

Značky zimnej obuvi na Shooos.sk:

Zimná obuv Palladium Boots
Zimná obuv Timberland
Zimná obuv Adidas
Zimná obuv Salomon

Samozrejme disponujeme aj zimnými topánkami iných značiek, avšak hore uvedených máme viac modelov a teda väčší výber.

© SHOOOS