0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Clae - topánky

CLAE sa narodila v roku 2001 v Los Angeles a ponúka tenisky s čistými líniami a ručne vyrobené. Značky dbajú predovšetkým na kvalitu materiálov, spracovanie a pohodlie prostredníctvom inovatívnych detailov. Zaviazali sa minimalizovať našu environmentálnu stopu a zároveň ponúkajú minimalistické, unisexové a nadčasové kúsky, ktoré sa vyvíjajú a vydržia. Vďaka tradičnému remeselnému spracovaniu môžu ponúkať vysoko kvalitné a trvanlivé výrobky, ktoré sa od začiatku držia rovnakých hodnôt. Clae sa veľmi zaväzuje ponúkať vegánske alternatívy. 1/3 ich doterajšieho zberu teda neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Našim cieľom je zvýšiť túto kvótu, ktorá ponúka udržateľnú alternatívu k tradičnej koži.

Obuv Clae Los Angeles - udržateľnosť na prvom mieste

Pokiaľ by ste chceli nájsť pohodlné topánky, obuv Clae je horúcim kandidátom na pohodliei a štýlovosť v jednom. Krédo zakladateľov znelo vyrobiť klasické pánske topánky s použitím čo najinovatívnejších materiálov tak, aby sa pohodlnosťou vyrovnali teniskám. Čo poviete? Podarilo sa im to? Niektoré modely sú z jedného kusu kože. Cítiť z nich jednoduchý a vyrovnaný dizajn. 

Všetky topánky Clae Los Angeles, americkej firmy z kalifornie, sa vyrábajú s maximálnym ohľadom na životné prostredie. Pri výrobe sa používa jedine elektrika z obnoviteľných zdrojov, eliminuje sa množstvo odpadu, pracuje sa s organickými materiálmi. V poslednej dobe je tiež Clae prvou firmou na svete, ktorá začala so šitím topánok z organickej kože vyrobenej z kaktusov. Tieto produkty nie sú šetrné len k životnému prostrediu, ale aj k zvieratám. Pri ich výrobe nepoužili ani kúsok zvieracieho pôvodu.

Pánske ekologické topánky s top dizajnom

Väčšina produkcie Clae ja našťastie (alebo nanešťastie?) pánska. Pánska obuv Clae - to sú modely Clae Bradley, Clae Ellington, Clae Onepiece. V pánskej obuvi sa tie moderné  a vylepšené tvary vyrábajú akosi ľahšie, lebo je s čím porovnávať. 

Clae je jednou z mála značiek, ktorá 100% vsadila na udržateľnosť obuvi. Claevyrábajú zo 100% recyklovaných PET fliaš, Clae vyrábajú z najkvalitnejšieho nubuku. Topánky Clae sú tiež certifikované cez program LITE (Low Impact to the Environment). Clae je jedným z globálnych lídrov v oblasti inovácií v oblasti udržateľnej kože, poskytuje materiály prémiovej kvality pri využití ekologických výrobných procesov.

Posledné články o Clae na blogu Shooos.sk:

Viete o svojich blízkych, že by ocenili darčeky, ktoré nemajú zvierací pôvod? Pri výrobe týchto darčekov neublížili ani jednému zvieraťu, neobsahujú zvieracie časti ani prvky. Takýchto produktov máme skladom veľké množstvo. Vyberáme niekoľko z nich.

Vegánska koža, etická a udržateľná výroba. Takto sa dá troma slovami charakterizovať obuvnícka firma Clae Los Angeles. Najnovšie si vzali pod patronát vegánske tenisky. Tentokrát zvieraciu kožu nahradili kožou, ktorú dokázali vyrobiť z kaktusov.

Chcete si kúpiť nové topánky a rozhliadate sa po modeli, ktorý by Vám najviac sadol? Či už vizuálne, cenou, kvalitou, dizajnom, čímkoľvek. Pozrite si ponuku udržateľnej obuvi. Tu je päť dôvodov, prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre niektoré zo značiek obuvi, ktoré presadzujú túto filozofiu.
© SHOOOS