0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X
SKU: M9006C
Farba: ružové / Pink

Converse Chuck Taylor All Star Hi Pink

-29% 75 

53 

Najvýhodnejšia cena za posledných 30 dní: 75 

online (Skladom)
obchod Bratislava
8 farebných variánt
Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Vrátenie tovaru zadarmo.
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: +421 2 222 001 06
Mohli by sme vám povedať, že ide o basketbalovú obuv OG, ktorá bola vytvorená pred viac ako 100 rokmi. Alebo že dizajn ostal z veľkej časti rovnaký, veď načo sa motať s dobrou vecou. Alebo ako sa stala neoficiálnou teniskou všetkých vašich obľúbených umelcov a hudobníkov, z ktorých si ju každý vyrobil po svojom. Áno, mohli by sme sa podeliť o veľa príbehov, ale ten, na ktorom najviac záleží, nie je náš – je váš. Ide o to, ako a kam vezmete svoje Chucky. Odkaz je dlhý, ale čo bude ďalej, je len na vás. Len vyrábame topánku. Tvoríte príbehy.

Plátený zvršok je ľahký a odolný.
Nadčasová silueta, ktorú poznáte a milujete.
Vysoký profil pre klasické krytie.
Stredové očká zlepšujú prúdenie vzduchu.
Klasická All Star nášivka na členky.

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star, vytvorené v roku 1917, boli originálnou basketbalovou topánkou. Jeho využitie sa rokmi menilo, no stále je dokonalé vo svojej jednoduchosti. So svojou nadčasovou siluetou, vulkanizovanou gumenou podrážkou a neprehliadnuteľnou nášivkou na členkoch je Chuck pripravený, aby ste si ju prispôsobili.

Čoskoro basketbalové tímy, ako aj americkí chlapci nosili Converse „Chuck Taylor“ All Stars. V tridsiatych rokoch minulého storočia navrhol Chuck Taylor biely vysoký top model pre olympijské hry v roku 1936 a topánka s patriotickým červeným a modrým lemom sa stala veľmi populárnou spolu so všetkými modelmi All Star z čierneho plátna a kože. Dnes si stále môžete kúpiť buď jasný optický biely model, alebo sivobiely nezafarbený model nazývaný nebielená alebo prírodná biela.

Po druhej svetovej vojne bola v roku 1949 predstavená klasická čiernobiela obuv Chuck Taylor All Star High Top, oveľa pútavejšia obuv než monochromatické čierne modely, ktoré sa dovtedy vyrábali. Basketbal bol teraz hlavným profesionálnym športom. Chuck Taylor All Stars boli topánkou pre profesionálnych, vysokoškolských, stredoškolských a všetkých serióznych hráčov a tieto výrazné čierne alebo biele vysoké topy boli súčasťou vzhľadu každého tímu.

V roku 1957 bol predstavený nízky strih All Star, ktorý sa stal populárnym ako ležérnejšia alternatíva k vysokému topu. V tom čase mali Converse 80% podiel na celom tenisovom priemysle. Kvôli jeho neúnavnému úsiliu o propagáciu tohto športu bol Taylor nazývaný „veľvyslancom basketbalu“ av roku 1968 bol Charles H. „Chuck“ Taylor uvedený do basketbalovej siene slávy. Žiaľ, o rok neskôr zomrel.

Tenisky Converse - sú tu s nami už viac ako sto rokov

Značka Converse má pravdepodobne najdlhšiu históriu z brandov, ktoré v Shooos predávame. Firmu založili ešte pred I. svetovou vojnou. Tenisky Converse majú charakteristické logo v tvare hviezdy. Predávajú sa v každej krajine na svete. Dnes patria Conversky medzi klasiku. Modely Chuck Taylor All Star nosia umelci a mladí ľudia. Ak chcete byť aj vy slobodní a nezávislí, obúvajte tenisky Converse!

Spolupráce x Limitované Converse

V Shooos.sk nájdete všetky klasické modely v základných farbách, tiež množstvo sezónnych modelov, či zaujímavé kolaborácie. Spoluprácu s umelcami si v Converse cenili. Už viac rokov preto vydávajú na počesť Andyho Warhola - Andy Warhol Collection. Na teniskách zobrazujú základné diela pop-artu. Či už sú to plechovky Campbellovej polievky, Marilyn Monroe a iné obrázky. Na kolekcii spolupracovala firma Converse s The Andy Warhol Foundation. Príspevok z predaja tenisiek ide nadácii. Tá už stihla rozdeliť viac ako 200-miliónov dolárov na granty a podporu umenia.

Medzi ďalšie špeciálne edície Converse patria DC Comics, Pink Floyd, The Ramones, AC/DC, Metallica, Jimi Hendrix, Nirvana, Green Day, Gorillaz a iné. Do budúcnosti sa v Shooos môžete tešiť aj na niektoré limitované Converse. Okrem nich máme tiež veľmi širokú ponuku Converse Leather, teda celokožených tenisiek Converse.

Okrem limitiek však Converse tvoria tieto základné modelové rady: Converse Chuck Taylor All Star, Converse One Star, Converse Chuck Taylor 70, Converse Pro Leather, Converse Star Player, alebo zimné Converse či Converse Boots. Všetky modelové rady Converse sú niečim špeciálne, obsahujú radu vylepšení a celkovo inšie prevedenie oproti klasickým pláteným Converskám. Modely s označením CONS sú zamerané na skate segment. Converse propagujú najmä jeho ambasádori: Kenny Anderson, Anthony Pappalardo, Nick Trapasso, Sammy Baca a ďalší.

Pánske/dámske Converse alebo Unisex?

Väčšina tenisiek Converse má unisexové veľkosti. Keď si chcete vybrať dámske tenisky Converse, majú to na teniskách vyslovene uvedené a SKU číslo sa musí začínať na 5. Skate modely majú trošku iné číslovanie. Pánske tenisky Converse zasa začínajú SKU číslom 16. Nič to však nemení na tom, že pánske a unisex veľkosti sú vlastne totožné. Unisexové sú aj všetky tradičné, jednoduché, plátené Converse, ktoré majú označenie M, čiže M-kové základné tenisky Converse. Ale to je úplný základ a tieto by ste mali mať v šatníku všetci.

Vyberajte tradičné farby, alebo uletené Conversky

Najväčšou klasikou a bestsellerom sú biele Converse. Veľmi obľúbené je tiež prevedenie čierne Converse. Ostatné modely, ako červené, modré, hnedé a zelené už nie sú tak často viditeľné a práve preto môžu byť tie Vaše.

Najnovšie články o Converse na blogu Shooos.sk:

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5
© SHOOOS