0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X

Dr. Martens Jadon - topánky

Martens Jadon si nemýľte s inými topánkami či teniskami. Tieto Martens sú také jedinečné, že ich žiadna iná obuv nenahradí. Jadon je zvyčajne rovnaký ako ostatné modely (1460, 1490, 2976), ale s vysokou podrážkou alebo platformou! Dr. Martens Jadon nájdete vo všetkých farbách, rovnako ako ostatné Dr. Martens. Čierna je klasická voľba, no biela vás nechá vyniknúť. Vyvýšené podrážky Dr. Martens Jadon vám poskytnú pôsobivý vzhľad, výšku a štýl. Za tieto kvalitné kožené topánky si budete musieť priplatiť, ceny sa pohybujú okolo 200 €. Kvalita stojí za to.

Dr. Martens - originálne kožené anglické topánky

Pôvodne nemecká obuv, ktorú si Dr. Maertens navrhol, keď utrpel zranenie nohy. Potreboval vzduchom pruženú podrážku (dnešná technológia Airwave) na ktorú našil kožený zvršok a Martensky boli na svete. Kožené odrezky získaval z armády. Licenčnú výrobu Dr. Martens prevzali v 60-tych rokoch Angličania. 1.4. 1960 zišiel z linky prvý model a pri tejto príležitosti ho nazvali poeticky podľa dátumu Dr. Martens 1460 (presne o rok na to 1.4. 1961 zas nízky model Dr. Martens 1461). Bordové, vystužené, celokožené topánky so vzduchovou podrážkou a ôsmymi dierkami na šnúrky - to bol historicky prvý model Dr. Martens pochádzajúci z Anglicka. Pôvodne obuv nemeckých žien a robotníkov sa tak začala šíriť do anglických subkutúr. 

Dr. Martens - topánky rockových hviezd, anglických punkerov a skinheadov

Skinheadov a punkerov zaujali na topánke kvailitné podrážky, kovová špica, kožený zvršok a rebelský dizajn. Každý, kto chcel trošku sviežo pôsobiť na svojich fanúšikov siahol po Dr. Martens. Martensky nosili Kurt Cobain, Joey Ramone, Sid Vicious alebo Joe Strummer. Zaujímavé, že obuv Dr. Martens je absolútne medzigeneračná a dnes Martensky ľúbia ako mladí, tak isto aj staršia generácia.

Je obuv Dr. Martens iba dámska?

Najvernejší vzťah s Dr. Martens si vybudovali dámy. Prejavilo v bestselleroch, pričom 90% veľkostí Dr. Martens u nás v Shooos predstavujú dámske veľkosti. Martens má unisex veľkostnú tabuľku, pričom bohužiaľ niektoré polčísla firma vôbec nevyrába. Medzi čisto dámske modely patria napríklad Dr. Martens na platforme - Dr. Martens Jadon, prípadne Dr. Martens 2976 a Dr. Martens 1490 s 10 očkami na šnúrky. Najzaujímavekšou a najčastejšou farbou týchto bagandží sú čierne Dr. Martens.

Topánky Dr. Martens - cena

Cena Dr. Martens je vyššia oproti iným topánkam najmä z dôvodu, že ide o kvalitne a precízne prepracovanú obuv. Dr. Martens 1461 nájdete v cenách okolo 160€, Dr. Martens 1460 za 180€. Špeciálne modely, vegánske, Dr. Martens Made in England sú ešte drahšie. Ak by ste chceli ušetriť hľadajte posledné kusy vo výpredaji Dr. Martens. Niekedy sa stane, že sú za lepšiu cenu, nakoľko obchod má iba poslednú veľkosť skladom.

Najnovšie články o Dr. Martens na blogu Shooos.sk:

Uplynulo už šesť desaťročí odkedy ikonická 3-dierková topánka prvýkrát zišla z výrobnej linky. Nové prevedenia obohacujú model Dr. Martens 1461 ako jednu z najvšestrannejších a najvýraznejších siluet pre budúcu generáciu fanúšikov Dr. Martens.

Rebelstvo je srdcom Dr. Martens už šesť desaťročí. Tieto kolekcie sú poctou vzdorným, neochvejným nositeľom, ktorí túto značku inšpirujú.

Táto nová kolekcia obsahuje odvážne kombinácie ikonických siluet, ktoré dokazujú, že s klasickými siluety Dr. Martens sa dajú donekonečna obmieňať. Hneď na prvom mieste je dvojica topánok z kolekcie Patent Croc Emboss - jedny z najúspešnejších topánok minulej sezóny sa vrátia v júli a vynikajú svojou jasne bielou farbou.  

© SHOOOS