0

Košík zostal prázdny. Ak by si chcel poradiť napíš, alebo zavolaj na číslo 0911 600 599, shooos@shooos.sk

X
SKU: 749571-154
Farba: biele / White

Nike Cortez Classic Leather

-27% 85 

62 

online (Skladom)
obchod Bratislava
Oficiálny predajca - iba originálne produkty
Doprava zdarma od 80€
Doručenie do 2 dní
SHOOOS@SHOOOS.SK
Telefón: 0910 950 650
Nike Classic Cortez, ktoré navrhol Bill Bowerman a uviedla na trh v roku 1972, je originálnou bežeckou obuvou Nike. Táto aktualizácia klasiky má koženú a syntetickú koženú konštrukciu pre väčšiu odolnosť a rovnaké vintage vibrácie. Klasický komfort. Vintage vzhľad.

Výhody
Zvršok z kože a syntetickej kože pre väčšiu odolnosť
Penová medzipodrážka pre ľahké odpruženie
Gumená podrážka so vzorom rybej kosti pre trakciu
Krajina / región pôvodu: Vietnam, Indonézia

Pôvod
Nike Cortez je prvá traťová obuv, ktorú spoločnosť Nike uviedla na trh v roku 1971, a preto sa považuje za významný aspekt úspechu spoločnosti Nike, Inc. Nike Cortez ako prvý navrhol spoluzakladateľ spoločnosti Nike Bill Bowerman. Bowerman, tréner tratí v olympijskej triede, cítil, že športovci potrebujú pohodlnú a odolnú bežeckú obuv určenú na diaľkový tréning a cestný beh. Nike Cortez bol uvedený na vrchol olympijských hier v roku 1972, a preto si získal rýchly exponenciálny záujem širokej verejnosti.

Za posledných 20 rokov bol produkt Nike Cortez opakovane prepracovaný. Hneď na začiatku nastavila topánka štandard bežeckej obuvi. Spoluzakladateľ a tréner tratí olympijských hier Bill Bowerman sa pustil do navrhovania bežeckej obuvi, ktorá poskytuje pohodlie aj odolnosť. Meria sa, že pena je veľkoryso umiestnená vo významnejších častiach obuvi so zámerom ponúknuť pohodlie, absorbovať nárazy na ceste a dokázať ďalšie zdravotné výhody. Kombinácia týchto dvoch podrážok znižuje únavu nôh, dvíha pätu topánky, aby sa znížilo zaťaženie achilovej šľachy, a poskytuje maximálny komfort. Jeden z popredných svetových maratóncov opísal model Nike Cortez ako „najpohodlnejšiu obuv vôbec“.

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnotenie
0/5

Recenzie od zákazníkov

5/5
Anonym
5.12.2018
 
© SHOOOS